Kolínští vstoupili do zápasu vlažně. V prvních minutách měli největší šanci domácí, když samostatný únik jednoho z roudnických útočníků zastavil až Jiří Blažek, nejmladší z trojice gólmanů Kolína. I přes počáteční laxní a neurovnanou hru se Kozlové dostali do vedení. První a zároveň nejproduktivnější útok Kozlů zaúřadoval. Po kombinaci, kterou nastartoval Kubišta, se puk přes Malého dostal až k volnému Danu Hutlovi, který poprvé překonal gólmana domácích a zaznamenal tak první branku Kozlů v sezóně. O necelých pět minut později však Roudnice dokázala srovnat. Na stav 1:1 upravil pro roudnické barvy velezkušený Richard Žemlička, který se dokázal obtočit kolem branky a takřka v pádu zasunout puk za Blažkova záda. Poté se šance rodily na obou stranách, ovšem bez gólového efektu. Náhle se ovšem Kolín dostal podruhé do vedení, které již v zápase nepustil. Po závaru před roudnickým brankářem se puku zmocnil Jan Kubišta, který si zajel za branku a jeho nahození si domácí gólman Fiala srazil betonem do vlastní sítě. Do šaten si tedy Kolín odvezl jednobrankový náskok.

Druhá třetina byla, co se hokeje týče již o něco lepší. Navíc Kozlové razantně odmítli případné komplikace a hned v první minutě přidali třetí branku. Při akci, kterou založil Karel Nedbal, si puk osvojil Malý, který ho vyvezl po křídle a přihrával mezi kruhy volnému Janu Kubištovi. A ten se z této pozice mýlí jen velmi zřídka. Další zajímavé okamžiky přišly až po polovině utkání. Ve 33. minutě se na vlastní modré dostal k puku Milan Pomichálek, který své sólo přetavil ve čtvrtou kolínskou branku. Roudnice ovšem ještě nesložila zbraně a vyplatilo se jí to. Po zmatku v obraně se jako nůž máslem projel obranným pásmem Kozlů opět Richard Žemlička a s přehledem zakončil.

Famózní vstup do poslední části předvedli opět hokejisté Kolína, když během necelých prvních dvou minut přidali další dva góly. Přesilovou hru, kterou rozdělila přestávka mezi třetinami dokázal využít Josef Malý, který využil perfektní přihrávku skrz brankoviště od Honzy Kubišty a nekompromisně vymetl pavučinu z protilehlého růžku. Další gól přišel v zápětí. Přesně 31 sekund od posledního gólu stačilo Kolínu na navýšení skóre již o čtyři branky. Ránu od modré, kterou vyslal Michael Hanousek stačil šikovně tečovat Petr Pospíšil. Od této chvíle byl tým Roudnice absolutně neškodný a de facto smířený s porážkou. Kolín se nakonec dočkal ještě jedné brankové situace. Karel Nedbal dostal puk na modrou a nepříliš rychlou střelou zaskočil v čase 49:36 roudnického gólmana Fialu naposledy. Roudnice poté ještě vystřídala brankáře, ten už ovšem další projektil za svá záda nepustil. Kolín si tak připisuje důležité první body do tabulky a svou první zastávku v pětizápasové venkovní štaci zvládl, co se výsledku týče na výbornou.

„Výsledek dopadl nad očekávání dobře,“ zhodnotil stručně zápas prezident klubu Ondřej Franc. Více o předváděné hře nám sdělil zkušený trenér Kolína Stanislav Bednář. „Výsledek se povedl a jsme za to rádi. Bylo to velmi bojovné utkání. Naší největší slabinou byla bohužel hra zezadu a trochu vázla i rozehrávka, což je vzhledem k našemu tréninkovému deficitu přirozené a musíme na tom stále pracovat. Ovšem musím kluky pochválit za disciplinovanost, nasazení a týmovou spolupráci, která nakonec vedla k úspěchu. První zápasy jsou vždy náročné a tým se s tím popral statečně, i když občas na úkor předváděné hry,“ objektivně zhodnotil nedělní hru Bednář, který ještě vyzdvihnul výkon mladíka Jiřího Blažka, který dostal příležitost hájit od začátku kolínskou branku. Další ze série venkovních utkání absolvují Kozlové tuto sobotu na ledě pražské KoBry.

Sestava Kolína: Blažek (Král) - Nedbal, Voříšek, Prostředník, Hanousek, Pýcha, Morkes, Přibyl, Procházka - Malý, Kubišta, Hutla - Pospíšil, Pomichálek, Skokan - Hloušek, Kubát, Mejzr.

Sestava Roudnice: Fiala (od 50. Davídek) - Šrek, T. Novák, Zenk, Kohoutek, Woš, Stycharz, Kotěšovský, Brožovský - Žemlička, Zuziak, Hlavička - J. Novák, Jeschke, Borovský - Vaněček, Krastenics, Sailer - Weishäupl, Jarkovský

Branky a nahrávky: 09:48 Žemlička (Hlavička), 33:54 Žemlička (Zuziak) - 04:53 Hutla (Kubišta, Malý), 16:33 Kubišta (bez asistence), 20:50 Kubišta (Malý, Nedbal), 32:41 Pomichálek (Hanousek), 40:47 Malý (Kubišta, Pomichálek), 41:18 Pospíšil (Hanousek), 49:36 Nedbal (Malý, Voříšek)

Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo.
Branky v přesilovkách: 1-2.
Branky v oslabení: 0-1.
Diváci: 400.

Martin Petřík