Jihočeši dlouho v Kolíně drželi jednogólový náskok. Ten jim zajistil v 15. minutě Knebl, který po zmatcích v kruhu vystřelil zpoza hordy těl a jinak spolehlivě chytající debutant v kolínském dresu Radovan Biegl jeho tečovanou střelu pustil mezi betony.

Pak to byla selanka. Z obou stran. Od Kozlů se čekalo, že soka, jenž ještě v novém ročníku soutěže nebodoval, snadno převálcují. Jenže nedařilo se nic. Kubišta dokonce zahodil trestné střílení.

Ve druhé třetině na domácí hráče dokonce neváhali fanoušci vytáhnout nepopulární pokřik „budíček, budíček.“ Zabralo to. Kolín se probral. Ale až po pauze. Na soupeře se vyřítil jako uragán a po necelých třech minutách hala konečně mohla křičet nadšením. To ze svého arzenálu tasil první účinnou zbraň Marek Grill a ukázal, že mu sudičky dali do vínku střeleckého talentu štědrou porci. Druhou spásnou ránu si šikovný bojovník schoval na 52. minutu. Opět překvapil gólmana Melišíka zleva.

Definitivu pak přidal při opravném sólovém nájezdu Kubišta. Tentokrát se mu blafák do bekhendu povedl.

Branky: 43. a 52. Grill, 59. Kubišta – 15. Knebl. Rozhodčí: Smitka. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 1060. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0.

Kolín: Biegl – Rejthar, Morkes, Hrčka, Ivičič, Komárek, Heřmanský – Kubišta, Adamec, Mejzr (41. Šebesta) – Hruška, Pomichálek, Grill – Miška (41. Čtvrtečka), Kubát, Pelán.