Michal Král se stává nejúspěšnějším útočníkem, mezi obránci zase září Karel Nedbal. Jakožto bek střílí jeden gól za druhým. V sezoně 2000/2001 si do svých statistik zapisuje dokonce dvacet osm gólů za sezonu. O tom by se mohlo zdát ledajakému forwardovi. Karel Nedbal s číslem sedmdesát dva na zádech si během dvou sezon ve druhé lize připisuje na své konto devadesát kanadských bodů. Jak se jeho slibná kariéra odvíjela potom? A jak si vede sedmatřicetiletý obránce dnes?

Téměř jako jediný ještě dnes oblékáte dres kolínského áčka. Ostatní kluci z vaší éry už hraji jen za Žabonosy nebo víceméně pověsily brusle a hokejku na hřebík…
Co k tomu říct? Hokej mě prostě baví, a dokud to půjde, chci to hrát na této úrovni.

Jak vzpomínáte na svou éru v áčku, za které se zažívaly ty nejlepší roky v novodobé historii kolínského hokeje? Zaplněné tribuny, bouřlivá atmosféra, jedna výhra za druhou, po každém zápase zněla písnička We are the champions…
Na tu dobu se nedá zapomenout. Vzpomínám na ni velice rád.

Který zážitek ze slavné éry áčka vám nejvíce utkvěl v hlavě?
Samozřejmě je jich víc, ale asi zmíním ten, kdy při mistrovském zápase Vondras (Vondráček pozn.red.) couval před hráčem, upadl na záda, nepanikařil a začal plavat znak (smích).

Na který hokejový moment v nejlepších letech v áčku nejvíce vzpomínáte?
Určitě na proměněnou penaltu v play-off s Mladou Boleslaví. To byla nádhera.

Co říkáte tomu, že se teď zažívá hluboká krize, která trvá již několik sezon?
Co k tomu dodat. Kolínský hokej je jak sinusovka. Spodek sinusovky jsem již jednou zažil jako bažant, kdy chodilo na hokej 150 diváků. Pak se vše obrátilo a teď jsme zase dole. Ale věřím, že loňská sezona ukázala, že kolínský hokej míří směrem nahoru a nejhorší chvíle jsou za ním.

Z Kolína jste na několik sezon odešel do Benátek nad Jizerou, kde jste hrál druhou ligu a stál jste i u postupu do první ligy. Jaká to byla zkušenost?
Určitě to byla velká zkušenost. Za postup jsem velice rád, určitě to je můj největší úspěch, kterého jsem v hokeji dosáhl.

Potom jste se vrátil zpět do Kolína. Co vás k tomu přimělo? Mohl jste si zahrát první ligu…
Přece jenom doma je doma.

Nepřijde vám někdy líto, že jste v Benátkách nezůstal dál, když ta možnost byla, a nezahrál si první ligu?
Že jsem si ji nezahrál v Benátkách, mi lito není. Líto mi je, že jsem to nezkusil ještě před pár lety dříve v Berouně a upřednostnil práci. Občas si to vyčítám.

V Kolíně jste se zařadil do mladého týmu. V minulé sezoně se znovu po několika letech začalo znovu sázet na vlastní odchovance a mladíkům, často juniorského věku, se nevedlo nejhůře. Nakonec jste dokázali vybojovat poslední postupové místo do play-off. Myslíte, že to je ta cesta, kterou by se hokej v Kolíně měl ubírat?
Neřekl bych, že se teprve loni sázelo na odchovance. Předešlá léta odchovanci, kteří mohli hrát druhou ligu, prostě nebyli. Teď tu jsou, jsou velice kvalitní a věřím, že během několika let budou hrát špici druhé ligy.

Jak se cítíte mezi vesměs mladými kluky?
Nesnažím se jim dávat najevo, že jsem o generaci starší. Tak k tomu přistupuji.

Spekulace ohledně nadcházející sezony jsou ta tam. Kolín druhou ligu přihlásil a už se tři týdny trénuje. Jaká zatím příprava je? Jak vidíte šance Kolína v nadcházející sezoně? Co říkáte aktuálnímu složení týmu?
Příprava je super. Jsem rád a nejenom já, že město dodrželo slib s termínem ledu v Kolíně, ba naopak byl ještě o tři dny dříve. Loni to bylo opravdu šílené jezdit každý den do Neratovic na tréninky. Co se týká šancí, byl bych rád, kdyby se povedlo hrát do sedmého místa. Ale jak to bude, to ukáže sezona. Složení týmu není špatné, ale ještě by to chtělo posílit obranu, ale na tom už se, jak jsem slyšel, pracuje.

V kolínském hokejovém dresu můžou fanoušci vídat i vašeho syna…
Ano, hraje za mladší dorost s číslem 72 pravého obránce. O kariéře bych ještě nemluvil, je mladý a vše má před sebou. Ještě bych chtěl ale zmínit, že moje dcera Terka hraje florbal za Pitbulky Kolín. Jsem na oba hrdý.

Vizitka
Jméno: Karel Nedbal
Datum a místo narození: 2.2.1972, Kolín
Povoláni: vedoucí IT
Stav: ženatý
Děti: dcera Tereza, syn Karel
Sourozenci: bratr Václav
Hokejový post: obránce
Největší hokejové úspěchy: postup do 1.ligy
Nejoblíbenější jídlo: tataráček

(Tereza Hölzlová)