„Za uplynulých devět let jsme do Nymburka přivezli na 3800 mladých hokejistů a asi 1500 jejich rodičů z více než 32 zemí. Jezdí sem hráči z hokejových zemí například z USA, Ruska, Švédska, Dánska, ale třeba i z nehokejového Irska. Vloni jsme tu měli tři patnáctileté kluky až z Malajsie. Pořádali jsme také závěrečný přípravný kemp před Asijskými hrami pro reprezentační tým Kuvajtu, který sehrál proti týmu nymburských policistů dvě přátelská utkání, které dokonce natáčela kuvajtská televize,“ prozrazuje hlavní kouč hokejové školy Lukáš Tramba.
Původem písečák, vystudovaný trenér na FTVS, který si vyzkoušel 1. ligu za Písek a 2. ligu za Strakonice a Kobru Praha, dostal nápad založit hokejovou školu po návratu z USA.
„Po vítězství naší reprezentace v Naganu v roce 1998 byla po světě po českém hokeji obrovská poptávka. V USA existovalo již v té době několik letních hokejových kempů, napadlo mě tedy založit mezinárodní hokejovou školu i v České republice a zvát mladé hokejisty z celého světa na tréninkový kemp do České republiky,“ přibližuje začátky Tramba. „Původně jsem chtěl pořádat školu v Písku, ale v době prvního ročníku tam byly problémy s ledovou plochou a tak jsme se přesunuli do Nymburka. A tady jsme už zůstali. Nymburk má výborné spojení s Prahou jak po dálnici, tak po železnici a navíc tu máme skvělé podmínky pro trénink i pro ubytování hráčů a jejich doprovodu,“ dodává. Letos se tedy mladí hokejisté z celého světa budou pod odborným vedením vystudovaných trenérů již podesáté připravovat na novou sezonu v Nymburce a ve volných chvílích pak budou poznávat krásy tohoto historického města na řece Labi.