Před letošní sezonou se vrátil z dánského Aalborgu a chtěl se trvale usadit v mateřském městě. Stal se kapitánem Kolína a měl chuť i do práce s mládeží. Teď ale zvažuje návrat zpět za hranice. „Anebo s hokejem nadobro skončím,“ řekl bývalý extraligový hráč Plzně či Karlových Varů.

Rejthar je smolař. Už několikrát v kariéře přišel o nasmlouvané peníze kvůli neserioznosti klubů. I proto angažmá v Kolíně dlouho zvažoval. Přesto opět naletěl. Osobní sponzor Jozef Chromiak měl obrovské problémy s vyplácením mzdy už od listopadu. Rejthar na protest odmítl nastupovat. V lednu se do kádru vrátil, ale teď už znovu nehraje.

Nezaujatému pozorovateli musí situace připadat až směšně.

„Ozvaly se Karlovy Vary, že nemají uhrazeno mé hostování. Kolín nezaplatil, takže nemůžu hrát,“ vysvětlil Rejthar.
Jestli se najde nějaké řešení, po tom už ani nepátrá. „V současné době je úplně jedno, jestli se hraje s Rejtharem nebo bez něj. Soutěž se jen dohrává, do play–off klub z ekonomických důvodů ani nechce,“ říká otráveně.

V příští sezoně by se rád vrátil do ciziny. „Jenže mi bude 37 roků, to už je těžké něco sehnat,“ tvrdí Rejthar. „Mám nabídku i z Čech, ale na to zatím nemám chuť.“
Kolín v sobotu od 17 hodin hraje ve Slaném proti Řisutům.

(van)