Kolín – Nymburk 2:2Již potřetí v této sezoně spolu junioři Kolína a Nymburka remizovali. Tentokrát si podělili dva body z pátečního střetnutí na kolínském ledě.
Utkání se lépe povedlo hostům z Nymburka, kteří si vypracovali více vyložených šancí a také mohli litovat tří nastřelených tyčí. Kolínu vychytal bod perfekntí Petr Ročňák v brance.

O úvodní slovo zápasu se přihlásili hosté. Jejich nápor nejprve hasil Ročňák, ale v deváté minutě při signalizovaném faulu už byli úspěšní. Zörkel zamíchal pukem za kolínskou brankou, předal k tyčce na Hladíka a ten už z první neomylně zakončoval.

Do druhé třetiny naopak lépe naskočili domácí, kteří během jediné minuty nejenže vyrovnali, ale šli i do vedení.
Dvakrát za sebou vyžili dvojnásobnou přesilovku. Nejprve z kruhů propálil Heneše Javůrek a v dalším střídání Hutla dorazil Klementovu střelu od modré.
Vedení Kolín neudržel dlouho a už ve třicáté čtvrté hosté vyrovnali. Stejně jako předtím Kolín využili přesilovku pět na tři. Gólman Ročňák dva pokusy Nymburka kryl, ale na druhou dorážku už byl krátký.

Poslední dvacetiminutovka patřila nejprve Kolínu, který hrál s větší chutí po gólu. Ale obraz hry se brzy převrátil a u puku stál převážně Polaban. Hosté se ale nezmohli na víc než na dvě tyčky a zbytek šancí kryl v dramatickém závěru Ročňák.

„Jsem spokojený s bodem. Nymburk měl víc šancí. Derby s Nymburkem mají vždy charakter zápasu s hodně vyloučenými a je to rozlítaná hra nahoru dolu. Na konci zápasu jsme mohli prohrát, ale taky i vyhrát. Máme okna v obraně. Byl to takový hurá hokej. Lidem se to možná líbí, ale mě jako trenérovi ne,“ zhodnotil duel trenér Kolína Petr Buben.

Branky: Javůrek, Hutla. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Pohl, Pýcha, Klement, Procházka, Barták – Beňovský, Javůrek, Š. Kunášek - J. Kunášek, Hutla, Honz – Pecka, Nekvasil, Kapička – Marek.


Nedělní utkání v Jindřichově Hradci kolínští junioři neodehráli z důvodu poruchy autobusu.

(Tereza Hölzlová)