Tábor – Kolín 6:3

Zápas pro kolínské příliš dobře nezačal. Patnáct vteřin stačilo domácím k tomu, aby vsítili úvodní branku utkání. Po chybě po úvodním buly vyrazili táborští kupředu a díky teči před brankou se ujali vedení.

Gól jim ale paradoxně spíše ublížil, nedokázali se pak pořádně koncentrovat na hru a pánem ledu se stal Kolín. Svou převahu hosté vyčíslili hned dvakrát, a zápas tak otočili. Ve dvanácté minutě se z první prosadil Václav Jankovský a minutu na to Šebek přesně umístil Nekvasilův pokus. Jenže obrat se Kozlům udržet nepodařilo. V poslední minutě dovolili soupeři po brejku vyrovnat.

Herně navrch měli hosté i ve druhém dějství. Statistika střel mluví za vše. Kolínští vystřelili šestnáctkrát, kdežto domácí jen šestkrát. Ani ve druhé části ale kolínští svou převahu znatelně nevyčíslili. Šli tedy do vedení, ale opět nechali domácí dotáhnout. V devětadvacáté Herwig dobře zapracoval v roku, vybojoval puk, který pak Šebek zpoza poslal před branku na Nekvasila, který si tak kromě narozeninové asistence připsal i branku.

Ale opakoval se scénář z první třetiny a domácí opět vyrovnali. Vyloučení Kopeckého potrestali Kohouti trefou do růžku.

A přesilovky, to bylo nakonec to, co rozhodlo. Oba týmy měly čtyřikrát možnost hry v početní převaze, ale zatímco Kolín tuto možnost pokaždé promrhal, domácí ze čtyř pokusů využili hned tři. Nejprve vyrovnávali na 3:3 v závěru druhé třetiny. A pak definitivně rozhodli v poslední dvacetiminutovce, kdy během čtyř minut dvě přesilové hry proměnili v branky a dostali se do dvougólové výhody. Protože to bylo na konci zápasu, kolínští okamžitě zkusili hru bez brankáře, ale nepomohlo jim to a Kohouti potvrdili svou výhru trefou do prázdné.

„Domácí rychle otevřeli skóre utkání gólem v první minutě a nás to nakoplo a začali jsme hrát nápaditější hokej a otočili jsme na 1:2. Laciným gólem jsme soupeři dovolili na konci třetiny ještě vyrovnat. Ve druhé třetině jsme šli znovu do vedení, ale po nepochopitelném propadnutí domácí zase vyrovnali. Do poslední třetiny se šlo s tím, že bylo jasné, že kdo dá první branku, dostane se do velké výhody přetlačit utkání na svou stranu. I když jsme měli hodně šancí, byl to Tábor, kdo šel díky tečované střele naším obráncem do vedení. Potom jsme dostali v dost riskantní hře další gól a zkusili jsme power play, ale nepovedlo se to a prohráli jsme 3:6. Výsledek utkání neodpovídá obrazu hry,“ okomentoval páteční dohrávku v Táboře kolínský trenér Václav Rác.

Během třetí třetiny byl zraněn Dan Šebek, který dostal hokejkou do obličeje. Nepotrestaná situace skončila silným otřesem mozku, šitím obličeje v oblasti kolem oka a hospitalizací v táborské nemocnici.

Branky: Jankovský, Šebek, Nekvasil. Třetiny: 2:2, 1:1, 3:0.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Pomichálek, Výborný, Drobný, Barták, Kráčmar – Pecka, Cerk, Javůrek – Jankovský, Musil, Ježek – Herwig, Nekvasil, Šebek - Flídr.

(Tereza Hölzlová)