Nymburk – Kolín 1:4

Než se Nymburk stačil v neděli na domácím ledě rozkoukat, prohrával 0:2. Kozlové se chovali jako doma, nebrali si servítky. Tak trochu drzost, ale když se hraje o body, nedá se svítit.

Drzý začátek vynesl kolínským juniorům nakonec vítězství. Ti se poprvé prosadili po čtyřech minutách hry, když po vyhraném buly v útočné třetině zasadil kotouč pod víko Vágner. Dvě minuty na to se pak v přesilové hře prosadil Pecka. V tu chvíli jakoby bylo po zápase. Nymburk byl jak opařený. A když se pak vzpamatoval, bylo už pozdě.

Kozlové totiž v polovině druhé třetiny přidali trefu třetí. Procházka těžil z důrazu ve skrumáži před bránou. Kolín vedl 3:0 a Nymburk věděl své, tak špatně rozehrané utkání se těžko obrací. A taky že ano. Nymburští tedy šanci dostali, Kolínští jim dali prostor, ale hráči Polabanu nedokázali proměnit ani přesilovku pět na tři, a tak museli počkat až na vlastní gól Kolína, aby vymazali nulu na svém kontě. A to bylo až pět minut před koncem, takže se žádné drama nekonalo.

V samotném závěru utkání Nymburk ještě v přesilovce odvolal gólmana a měl výhodu šesti ku čtyřem, ale Kolín vyhrál buly a hned po něm poslal Chaloupka puk do prázdné brány. Bylo jasno definitivně. Kolín si odvezl dva body za výhru 4:1.

Branky: Vágner, Pecka, Procházka, Chaloupka. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1.
Kolín: Brázdil – Barták, Chaloupka, Výborný, Pomichálek, Tvrdík, Kráčmar – Pecka, Procházka, Vágner – Král, Šebek, Ježek – Kapička, Nekvasil, Flídr.