Kolín - Jindřichův Hradec 8:2

Jindřichohradečtí, kteří páteční zápas téměř vypustili, dokázali s kolínskými udržet krok pouze v průběhu první třetiny. To Kolín zahodil řadu šancí. Ale pak to přišlo. Jedna branka, druhá branka a počet gólů na kolínské straně narůstal. Málem se vyšplhal až na kulatou desítku, ale kolínští junioři nakonec zůstali u čísla osm.

Blýskli se řadou pěkných akcí. Diváci ocenili třeba Javůrkovo zakončení pod víko po kličce do bekhendu, Peckovu kombinaci s Šebkem, kdy druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány. Nebo podobnou akci, kterou zase po Šebkově asistenci zakončoval do odkryté kasy Cerk.

Pozadu ale nezůstali ani další hráči. Dvakrát ukázal před bránou hostí důraz Nekvasil, jednou zase Král, přesně mířil také Pecka a stahovačkou vyškolil gólmana Vajgaru Cerk.

Zkrátka, bylo na co koukat, a co slavit. Po zasloužené výhře a vydařené celé sezoně už na ledě následovaly jen oslavy. Šampaňské, hokejová hymna a společné foto.

Branky: Cerk 2, Nekvasil 2, Javůrek, Pecka, Šebek, Král. Třetiny: 0:0, 4:1, 4:1. Kolín: Ročňák – Barták, Kráčmar, Výborný, Pomichálek, Filip, J. Svoboda – Pecka, Cerk, Javůrek – Vaněk, Herwig, Šebek – Král, Nekvasil – Barbora, Flídr, Vágner.

(Tereza Hölzlová)