Benátky nad Jizerou – Kolín 3:7

Pěkně zostra rozjeli kolínští mladíci páteční duel v Benátkách nad Jizerou. První branku vsítil Ondřej Cerk už v první minutě. Nejprve to tedy vypadalo, že jeho nájezd bude zastaven dvojicí obránců, ale kolínský centr jimi se štěstím proklouzl a vyškolil gólmana. Tři minuty na to dorážel do prázdné Jankovský Musilův pokus. V čase 7:00 svítil na světelné tabuli už stav 0:3. To se z dorážky prosadil Král.

Kozlové ale málem na svůj famózní vstup do utkání doplatili. Ve druhé části trochu polevili a dovolili soupeři jít až na rozdíl jediné branky. A i když ještě před druhým odchodem do kabin opět zvýšili na 2:4, domácí se znovu dotáhli. V osmačtyřicáté potrestali dvojnásobné vyloučení Kolína. Zbytek zápasu jim už ale nevyšel, díky faulům se sami připravili o možnost vyrovnání či obratu.

Kolín jejich nedisciplinovanost potrestal hned třikrát. Nejprve v rozmezí půl minuty vsítil dva góly, a pak pět minut před koncem ještě Václav Jankovský dokonal hattrick a uzavřel gólový účet. Kolín si z Benátek odvezl dva body za výhru 7:3.

„Jeli jsme na led fyzicky šikovného soupeře, který v poslední době dělal body a nám se naopak nedařilo. Chtěli jsme zlepšit naši hru v obranné části a být houževnatější před oběma brankami. Úvod utkání nám vyšel. Hráli jsme dobře kombinačně a vyhráli jsme první třetinu jednoznačně 3:0. O přestávce jsem klukům říkal, že takový vývoj utkání může být zavádějící, a to se pak taky potvrdilo. Soupeře jsme pustili do kontaktu na 3:2, a pak po našem brejkovém gólů na 4:2, jsme jim znovu dovolili jít na rozdíl branky díky vyloučení. Domácí chtěli v poslední třetině fyzicky obrátit utkání, ale dělali hloupé fauly a my to dokázali potrestat. Domácí si prohru zavinili sami,“ myslel si kolínský kouč Václav Rác.

Branky: Janovský 3, Ježek, Výborný, Cerk, Král. Třetiny: 0:3, 2:1, 1:3.
Kolín: Brázdil – Kopecký, Svoboda, Výborný, Drobný, M. Barták, Pomichálek - Pecka, Cerk, Herwig - Jankovský, Musil, Ježek – Král, Nekvasil, Šebek – Vaněk.

Kolín – Tábor 8:3

Stejně jako v Táboře, kde kolínští nedávno dohrávali odložený zápas, od začátku dominovali ledu Kozlové. Narozdíl od zápasu na jihu Čech to ale dokázali gólově vyčíslit. Zatímco v Táboře měli kolínští mladíci problémy s proměněním šancí a nakonec podlehli 3:6, doma svou dominanci korunovali brankami a vyhráli.

Skóre utkání otevřel v deváté minutě Barták, když přesně zamířil nad beton táborského gólmana. Hlavní krok za vítězstvím ale domácí udělali ve druhé části. Na gól Musila, který kličkou poslal gólmana do strany a bekhendem zakončoval a zvyšoval na 2:0, hosté ještě reagovali. Po chybě se vydali do úniku a zužitkovali ho. Pak se ale ke slovu dlouho nedostali. Kozlové vsítili šest gólů za sebou a bylo rozhodnuto.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval opět Musil, když se dobře zorientoval ve skrumáži před brankou hostí. Pak se v přesilovce od modré prosadil bek Drobný. A gól si kolínští připsali i ve hře v oslabení. Ježek na obranné modré vybojoval puk, vydal se sám do úniku a bekhendem slavil už pátý gól Kolína.

Dalšími třemi góly v prvních třech minutách poslední části utkání vyprovodili Kozlové táborského gólmana z ledu a zároveň tím také uzavřeli svůj brankový účet. Na druhé straně se ale hosté ještě dvakrát prosadit dokázali. Avšak na vývoj utkání to vliv nemělo. Kozlové si připsali další dva body za výhru 8:3.

„S Táborem jsme se utkali nedávno při dohrávce. V tom zápase jsme byli lepší, ale zápas jsme si prohráli sami třetí třetinou a neproměňováním šancí. Do druhého zápasu proti Kohoutům jsme nastupovali s několika zraněnými a nemocnými nedoléčenými hráči, tak jsme měli trošku obavy. Ale celý zápas jsme soupeře přehrávali. Dávali jsme branky po pěkných kombinačních situacích a povedli se nám i přesilovky. Jsem za to rád,“ komentoval nedělní výhru kolínský kormidelník Václav Rác.

Branky: Musil 2, Jankovský 2, Barák, Ježek, Drobný, Král. Třetiny: 1:0, 4:1, 3:2.
Kolín: Brázdil – Barták, Holada, Výborný, Drobný, Svoboda, Pomichálek – Král, Cerk, Šebek – Jankovský, Musil, Ježek – Herwig, Nekvasil, Pecka.

(Tereza Hölzlová)