Kolín – Hradec Králové 1:3

V prvním vzájemném střetnutí této sezony se celky rozešly smírně po bezbrankové remíze. Ve druhém vzájemném utkání to dlouho vypadalo na stejný výsledek.

Po dvě třetiny vyrovnané utkání se ale postupem času začalo překlápět na stranu hostí. Kolín měl sice v úvodu větší šance a otevřel skóre utkání, ale hosté si pak především díky kolínským vyloučením přece jen z Kolína dva body odvezli.

Skóre utkání otevřel v šestadvacáté minutě Pavel Musil, když ujel v oslabení, obkroužil hradeckou branku a zkušeně zasunul k tyčce. Do úniku v oslabení se v prvním dějství dostal i Jiří Pecka, jenž málo zvedl puk a ten nakonec skončil na betonech gólmana Balážika.

Kolínští drželi vedení více jak sedm minut, ale pak doplatili na hru v oslabení. Hradec měl ve druhé půlce zápasu k dispozici pět dvouminutových přesilovek a hned tři z nich proměnil. V celkovém součtu to znamenalo prohru Kolína 1:3.

„Hradec je v laufu na prvním místě tabulky. Nám se v poslední době nedařilo. Teď se nám vrátili hráči po zraněních a nemoci, takže jsme zkusili hru na čtyři lajny, na což tedy nejsme zvyklí. Výsledkem byla naše živelná hra, která v úvodu utkání přinesla více hokejovějších šancí. Po tom, co jsme se dostali do vedení 1:0 jsme zbytečně faulovali a díky našim oslabením jsme dovolili soupeři otočit zápas. V závěru utkání se pak projevila větší kvalita soupeře,“ řekl k pátečnímu duelu kolínský trenér Václav Rác.

Branka: Musil. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.
Kolín: Brázdil – Výborný, Drobný, Kopecký, Svoboda, Barták, Pomichálek, Kráčmar – Jankovský, Musil, Ježek – Herwig, Beňovský, Javůrek – Šebek, Cerk, Král – Pecka, Nekvasil, Vaněk.

Velké Popovice – Kolín 4:6

V neděli čekal na Kozly soupeř z opačného konce tabulky. Jenže Kolín se často se slabšími soupeři nedokáže vypořádat, tak i v neděli se čekal tvrdý boj.

Kolínští měli ale navrch hned od začátku utkání. Sice dovolili domácímu celku, aby na jejich dvě branky z první třetiny reagoval, a první třetina skončila nerozhodně 2:2, pak ale ukázal, kdo bude na ledě pánem.

Mladí Kozlové se třemi góly ve druhé třetině ujali jednoznačného vedení 2:5 a na začátku poslední dvacetiminutovky přidali ještě šestou trefu. Vysoké vedení ale neudrželi. V závěru pod dojmem velkého náskoku začali malinko zmatkovat a dovolili Popovicím skóre dvěma góly upravit na ne tolik hrozivě vypadající výsledek. I přesto se Kolín mohl radovat z výhry 6:4.

O všech šest kolínských branek se postarala druhá pětka. Václav Jankovský přitom bude muset kabině „zaplatil“ za hattrick.

„Soupeř se od začátku pohybuje ve spodních patrech tabulky, ale v zápase jsme viděli, že má v sestavě 14 starších hráčů a že fyzicky mančaft posílili. My jsme do utkání vstoupili dobře, včas jsme napadali a dali jsme dvě branky, ale přílišnou živelností v naší třetině jsme soupeři dovolili vyrovnat. Ve druhé třetině jsme rozhodli o utkání třemi góly a kontrolovali jsme vývoj. Až v závěru pod dojmem vysokého vedení jsme nesoustředěnou hrou nechali domácí snížit na 4:6. Zápas udělala druhá lajna šikovných dorostenců, kteří dali všech šest branek,“ okomentoval nedělní vítězné utkání kolínský kormidelník Václav Rác.

Branky: Jankovský 3, Ježek 2, Musil. Třetiny: 2:2, 0:3, 2:1.
Kolín: Brázdil – Pecka, Pomichálek, Výborný, Drobný, Barták, Kráčmar – Herwig, Cerk, Beňovský – Jankovský, Musil, Ježek – Král, Nekvasil, Javůrek - Šebek.

(Tereza Hölzlová)