Písek – Kolín 4:4

Páteční utkání nezačali kolínští mladíci vůbec dobře. Už ve třetí minutě dovolili domácímu Písku jít do vedení. Zanedlouho sice vyrovnali, když skvělou spolupráci s Musilem úspěšně zakončil Ježek, ale ne na dlouho. Písek totiž využil přesilovou hru a znovu držel jednogólový náskok.

Druhá část ale kolínským hráčům sedla. Nastoupili do ni jako nový mančaft a vývoj utkání otočili. Byli aktivnější, více bruslili a pomohlo jim i pět píseckých trestů. V početní výhodě nejprve srovnali, a pak šli poprvé i do vedení, když se Dominik Výborný dokázal prosadit před brankou.
Svůj tlak ale nedokázali potvrdit stoprocentně. Kopecký zastavil na konci třetiny píseckého ujíždějícího hráče nedovoleně a nařízené trestné střílení domácí proměnili. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Rozhodnout tedy měla až poslední dvacetiminutovka. Ani v ní utkání ale vítěze nenašlo. Kolín šel rychle do vedení, ale nedokázal jej udržet a ještě inkasoval. Celky si tedy nakonec dva body spravedlivě podělily.

Páteční utkání bylo na kolínské straně bohaté na zranění. Kolín v něm přišel o tři hráče základní sestavy. Pater Kapička putoval až do nemocnice s vyhozeným ramenem, Ondřej Cerk si natáhl vazy v loktu a Michal Pomichálek odjel domů s nateklým stehnem.

„Písek je jeden z favoritů na vítězství ve skupině. Očekávali jsme, že to bude kvalitní utkání a to se v zápase potvrdilo. Zápas ovlivnily na naší straně dvě zranění ze začátku. Rozhodila se nám sestava a začali jsme nepříznivým vývojem utkání. Ve druhé třetině jsem ale byli lepší, měli jsme zápas pod kontrolou a šli jsme do vedení. Nakonec jsme o něj ale přišli díky nezodpovědnosti první lajny. Zápas vytáhla druhá mládežnická lajna, která se postarala o všechny góly. Z tohoto pohledu bod bereme,“ řekl o páteční remíze kolínský kouč Václav Rác.

Branky: Ježek 2, Výborný, Král. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:1.
Kolín: Ročňák – Barták, Pomichálek, Drobný, Výborný, Svoboda, Kopecký, Kráčmar – Pecka, Cerk, Beňovský – Král, Musil, Ježek – Kapička, Herwig, Javůrek – Nekvasil, Šebek.

Kolín – Benešov 3:3

V neděli přijel do Kolína nováček soutěže Benešov. Ten se sice krčí na konci tabulky, ale své soupeře nepříjemně trápí. A i Kolín se s jeho důraznou fyzickou hrou nedokázal vypořádat. Neustále dotahoval skóre, a tak i v neděli kolínští junioři vytěžili pouhý bod.

U dvou gólů tentokrát stála první lajna, která tak trochu odčinila páteční nepříznivou bilanci. Nejprve Šebek po Beňovského přihrávce zužitkoval přesilovou hru, pak sám Beňovský zavěsil pod víko a do třetice se v přesilovce znova před brankou prosadil obránce Výborný.

„Do zápasu jsme šli bez tří hráčů základní sestavy a v průběhu ještě odstoupili beci Drobný a Kráčmar, takže jsme dohrávali jen na čtyři beky a to jednoho z nich hrál ještě útočník. Benešov je fyzicky velice vyspělý. Jsou tam velcí hráči, kteří hrají agresivně. A taková hra na nás platí. My jsme mladý tým, máme dokonce ještě čtyři dorostence. Navíc jsme se neprosadili v dobrých hokejových pozicích a hráli jsme nervózní hokej. Hra totiž naznačovala, že kdo dá gól, vyhraje a my tahali pořád za kratší konce. Bylo to fyzicky velice náročné utkání a my jsme nedokázali využít naší chytrost,“ přiznal kouč Kolína Václav Rác.

Branky: Šebek, Beňovský, Výborný. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:2.
Kolín: Brázdil – Barták, Javůrek, Výborný, Drobný, Svoboda, Kráčmar – Pecka, Beňovský, Šebek – Král, Musil, Ježek – Herwig, Nekvasil, Flídr.

(Tereza Hölzlová)