Hradec Králové – Kolín 4:2

Na východ Čech odjížděl Kolín v nejsilnější možné sestavě, ale jak se nakonec ukázalo, bylo to málo. Jak to? Kozlové doplatili na nedisciplinovanost. Hradec Králové totiž dokázal využít přesilové hry hned tři, kdežto Kolín jen jednu. Jinak Kolín ani zdaleka nezaostával. Remízovou partii ale ve prospěch domácích rozhodly právě přesilové hry.

Po první bezbrankové třetině se domácí celek dostal do vedení tak trochu šťastnou trefou, když střela od modré byla tečována a přelobovala kolínského gólmana. Kolín na to záhy reagoval. V přesilové hře projel přes celé kluziště Pavel Musil, obkroužil branku a puk poslal na najíždějícího Ježka. Ten se z první nemýlil. Akce jako víno znamenala pro Kolín vyrovnání.

Jenže pak to přišlo. Vyloučení v závěru třetiny a branka. Nechytatelná střela do růžku poslala Hradec Králové do vedení. Kolín se z gólu do šatny nesesypal a rychle v úvodu poslední dvacetiminutovky srovnával, když Pecka z první dobře usměrnil Procházkovu nahrávku, ale jak již bylo předesláno, Kozly zničila nedisciplinovanost. Tři vyloučení Kolína ve třetí třetině znamenaly dva puky v kolínské svatyni. Celkově tedy vítězství 4:2 a dva body pro Hradec Králové.

„V Hradci Králové jsme hráli o první místo tabulky. V první třetině jsme neproměnili pět vyložených šancí, urazili jsme hokejového pána Boha. Hrál se ale vyrovnaný hokej. Nebyli jsme nijak horší. I tak jsme po druhé třetině prohrávali 1:2. Na začátku poslední třetiny jsme vyrovnali na 2:2, ale pak přišly naše chyby. Dostali jsme se do oslabení 5 na 3, dostali jsme gól na 3:2 a to rozhodlo utkání. Hradec pak v další přesilovce zvýšil ještě na 4:2. Když bychom podali v Hradci zodpovědnější výkon, mohli jsme sahat po bodech,“ byl si jistý kolínský kouč Václav Rác.

Branky: Ježek, Pecka. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1.
Kolín: Brázdil – Barták, Chaloupka, Výborný, Přibyl, Tvrdík, Skalník, Kráčmar – Pecka, Cerk, Procházka – Král, Musil, Ježek – Kapička, Šebek, Vágner.

Kolín – Žďár nad Sázavou 4:2

V neděli nečekal Kozly o nic lehčí soupeř. Žďár nad Sázavou totiž dokázal Hradec Králové, lídra tabulky, porazit jako jediný celek tabulky hned dvakrát. A to naposledy minulý víkend.

Žďárští si na Kolínské ale nepřišli. Zdatně tedy odolávali a domácím hráčům dělalo dost potíže jejich aktivitu odrážet, ale nakonec se podařilo. Lehká práce to ale nebyla. Když totiž Kolín šel do vedení, přišlo pověstné kolínské oslabení a puk v kolínské síti. Ve druhé třetině se to opakovalo hned dvakrát. Tým z Vysočiny měl k dispozici dvě přesilovky a dvakrát z nich těžil. Po dvou třetinách se tedy šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2. A jasné bylo jedno, že sebemenší chyba může rozhodnout. Odvážnější dokonce říkali, že kdo dá první gól ve třetí třetině, vyhraje.

A taky že ano. Branka sice padla až v padesáté třetí minutě, ale padla. Trpělivost se vyplatila. Střelcem zápasu se stal Ondřej Cerk, který tak Kolínu přisoudil vítězství. V rozhodujícím momentu zápasu vybojoval puk v rohu, vybruslil si před branku a zakončoval pod víko. Paráda. Pár minut na to ještě zasadil puk do prázdné branky při power play hostů. Zkrátka, byl to jeho závěr a dva body pro Kolín.

„Žďár je teď v laufu, vyhrál několik utkání. Porazil i Hradec Králové. Bylo to velice těžké utkání. My jsme v první třetině byly lepší, hokejovější a dostali jsme se do vedení 1:0. Od druhé třetiny Žďár přitvrdil, začal víc bruslit a to na nás platí. Ve třetí třetině jsme ale zvýšenou obětavostí a lepší organizací hry dokázali utkání dovést do vítězného konce,“ oddychl se po závěrečném hvizdu nedělního zápasu kolínský kormidelník Václav Rác.

Branky: Cerk 2, Chaloupka, Výborný. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0.
Kolín: Svoboda – Barták, Pecka, Chaloupka, Výborný, Kráčmar, Skalník – Vágner, Cerk, Procházka – Král, Šebek, Ježek – Kapička, Nekvasil, Flídr.

(Tereza Hölzlová)