Kolín – Písek 7:1Do utkání naskočili lépe domácí, kteří se ujali vedení. V oslabení ujel Petr Javůrek a blafákem do bekhendu poprvé rozvlnil soupeřovu síť. Následné vyrovnání ze strany Písku bylo však jen nepatrným smítkem v hromadě kolínských branek.

Kozlové totiž naskočili do druhé třetiny jako uragán a veškeré naděje hostů zničili beze zbytku. Kolínští šli do vedení hned ve 22., když se dostali do přečíslení a ukázkovým bekhendem se prosadil Mejzr – 2:1.

Další branku si připsal opět Javůrek. Tentokrát se v přesilovce natlačil před branku a jeho dorážka slavila úspěch – 3:1. V další početní výhodě dostal Beňovský přesný pas od Pýchy a dělovkou pod břevno se nemýlil. Tentýž hráč pak skóroval znovu, když bez zaváhání mířil do prázdné – 5:1. Šestou ránu přidal Pohl, který stoprocentně využil přesnou zadovku od Pecky.

Poslední hřebíček do soupeřovy rakve pak přidali domácí v poslední třetině. Dan Hutla obral soupeře o puk a střela mezi betony uzavřela gólový součet – 7:1. „Byli jsme po všech stránkách lepší. Kluci si vyhověli, hrajeme týmový hokej. Jsem spokojený,“ uvedl kolínský trenér Petr Buben.

Branky: Javůrek 2, Beňovský 2, Mejzr, Pohl, Hutla. Třetiny: 1:1, 5:0, 1:0. Kolín: Truhlář – Kopecký, Pýcha, Procházka, J. Kunášek, Pohl, Barták - Beňovský, Hutla, Pišta – Pecka, Javůrek, Honz – Mejzr, Kubát, Š. Kunášek.

Příbram – Kolín 3:11I duel s Příbramí přinesl obrovský počet gólů. Už během první třetiny jich bylo k vidění šest. Hned po dvaceti vteřinách se radovali domácí, když Kolín ještě dospával brzké vstávání. Rychlý gól hosty ale probral, během chvíle otočili stav a vypracovali si vedení 4:2. Největší zásluhu na tom nesla dvojice Hutla – Pišta. Prvně jmenovaný nahrával, druhý střílel. Oni dva totiž stáli u zrodu tří branek, čtvrtou k tomu přidal z dorážky Josef Kunášek – 4:2.

V úvodu druhé třetiny Kozlové ještě zvýšili svůj náskok. Tentokrát si Hutla nechal puk pro sebe a excelentně vymetl růžek branky. Domácí ale kousali a dokázali snížit na rozdíl dvou branek – 3:5.

Nebezpečí vymazání náskoku zlikvidoval Kolín dalšími dvěma góly. Nejprve Mejzr zavezl puk do pásma, nahrál na pravé křídlo Štěpánu Kunáškovi, který předal štafetu na střed a centr třetí pětky Pecka úspěšně zakončil. Sedmou trefu pak zařídil opět Hutla. Ten totiž vybojoval už ztracený kotouč, poslal jej na Pištu, který nahrál sjíždějícímu beku Pýchovi – 3:7.

Exhibici dokončili Kozlové v posledním dějství dalšími čtyřmi zásahy. Nejprve od modré skóroval Barták. Vzápětí z téhož místa pálil Pohl a jeho ránu tečoval přímo do branky Nekvasil. Desátý gól patřil Hutlovi. Ten svůj pátý kanadský bod v zápase vytěžil znovu z přesné trefy pod víko. A jako poslední se do střelecké listiny zapsal také Mejzr, když se dobře zorientoval ve skrumáži před branku Příbrami – 3:11. „Domácí s námi drželi krok do poloviny zápasu, pak mělo utkání sklony až k exhibici. Jsem rád, že se gólově prosadili i hráči, kteří nedávají branky tak často,“pronesl po další výhře kouč Kolína Buben.

Branky: Pišta 3, Hutla 2, J. Kunášek, Pecka, Pýcha, Barták, Nekvasil, Mejzr. Třetiny: 2:4, 1:3, 0:4. Kolín: Nikodym - Kopecký, Pýcha, Procházka, Přibyl, Pohl, Barták - Beňovský, Hutla, Pišta – J. Kunášek, Javůrek, Honz – Mejzr, Pecka, Š. Kunášek, Nekvasil.