Kolín – KoBra Praha 5:2

Nejprve Kozlové hostili pražskou KoBru. Oba mančafty nechtěly čekat na náhodu, a tak už po třech odehraných minutách svítil na světelné tabuli stav 1:1. První branku utkání vsítil kolínský Cerk. Po devadesáti sekundách hry se poprvé dostal za útočnou modrou a bekhendovou střelou pod víko otevřel skóre zápasu. Hosté neotáleli dlouho a vyrovnávali, když před Ročňákem dorážel vyraženou střelu nepokrytý hráč. KoBra na konci třetiny přidala ještě přesilovkou trefu a do kabin si nesla jednogólový náskok.
To ale ještě nikdo nevěděl, že to bude poslední pražská trefa. Kolín vyrovnával v polovině zápasu. Nejlepší hráč Kolína Cerk dostal přesnou Šebkou nahrávku a v souboji jeden na jednoho vypálil přesně do pravého horního růžku.
Utkání se mělo rozhodnout v poslední dvacetiminutovce. KoBra v jejím úvodu tlačila. Ale marně. Kolín během čtyř minut třikrát udeřil a definitivně rozhodl. Nápor Kolína odstartoval přesilovkovou střelou pod víko Přibyl. Za několik vteřin na to se prosadila dvojice Cerk – Pecka. Akci dva na jednoho vyřešili, jak nejlépe mohli. Cerk se na sebe stáhl beka a puk držel až do poslední možné chvíle, takže si gólman Pražanů musel krýt levou tyč a po přesné nahrávce před Peckou byla prázdná brána, která nešla netrefit – 4:2. Kolínský skalp dovršil v sedm minut před koncem znovu Přibyl, když si sjel z modré a zakončoval do odkryté svatyně hostí – 5:2.
„KoBra je těžký soupeř, fyzicky vyspělá. Ačkoliv jsme se v zápase dostali do vedení, KoBra nás svou fyzičtější hrou přehrála a vedla. Od druhé třetiny jsme zlepšili organizaci hry ve středním pásmu a od toho se odvíjel náš úspěch. Náš výkon postupně gradoval a jasně a zaslouženě jsme vyhráli,“ okomentoval duel kolínský kouč Václav Rác.
Branky: Cerk 2, Přibyl 2, Pecka. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:0.
Kolín: Ročňák – Kopecký, Drobný, Barták, Pohl, Přibyl, Minarčík – Kapička, Beňovský, Pišta – Pecka, Cerk, Šebek – Král, Nekvasil, Ježek.

Písek – Kolín 2:3

O poznání dramatičtější utkání odehráli Kolové v neděli. Na ledě Písku se ve vyrovnaném střetnutí rvali o body až do konce.
Do vedení šli v 8. minutě kolínští hráči. Beňovský před brankou tečoval Drobného střelu od modré. Lepší Písek ale s přehledem otočil vývoj zápasu. Dvěma góly z první třetiny strhl vedení na svou stranu a držel jej dlouho.
Hostům se podařilo vyrovnat až na samém závěru dějství druhého. A to ještě tak trochu se štěstím. Kráčmar stál ve správný čas na správném místě a jeho dorážka se ujala – 2:2.
Stejně jako v pátek, i v neděli se lámal chléb až v poslední části duelu. Na rozdíl od pátečního utkání, kdy ve třetí třetině dominoval Kolín, v Písku měli navrch domácí a hosté drželi naději na výhru jen díky perfektnímu výkonu gólmana Brázdila. Ačkoliv písečtí Kozly přestříleli, byl to Kolín, kdo se radoval. Ve 47. kolínští mladíci vybuchli radostí poprvé, ale to bylo ještě zbytečně. Sice dali branku, avšak rozhodčí ji pro postavení hráče v brankovišti neuznal, a tak museli skórovat znovu. A podařilo se. Deset minut před koncem se ujala střela Kapičky pod víko, která Kolínu přisoudila dva vítězné body – 2:3.
Branky: Beňovský, Kráčmar, Kapička. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:1.
Kolín: Brázdil – Kopecký, Drobný, Barták, Pohl, Přibyl, Minarčík, Kráčmar – Kapička, Beňovský, Pišta – Pecka, Cerk, Šebek – Král, Nekvasil, Ježek - Hloušek.

(Tereza Hölzlová)