Kolín - Velké Popovice 2:2

Ačkoliv zápas začal ve velkém stylu a už v sedmé minutě svítil na světelné tabuli stav 1:1, gólové hody se nekonaly. Ba naopak, střelecká nemohoucnost připravila kolínské o vítězství.
Skóre zápasu otevřel v šesté Cerk. Na útočné modré vybojoval puk, vyměnil si ho s najíždějícím Šebkem a následně přesně zakončil nechytatelnou ranou k tyčce. Hosté odpověděli rychle. Využili chyby Kolína, kdy velkopopovický útočník dostal možnost projít mezi třemi hráči a poslat kotouč po zemi mezi betony - 1:1.

Aktivnější Kolín ale nezoufal a pustil na soupeřovu branku smršť střel. Ještě v prvním dějství se ujala dorážka Ježka, která znamenala pro domácí vedení, ale od té doby nic. Kolínští hráli hurá neorganizovaný hokej. Vypracovali si sice mnoho šancí, avšak více jak deset tutovek neproměnili a to se jim stalo osudným. Hosté trpělivě odráželi jejich tlak a přineslo jim to ovoce. V posledním dějství potrestali faul Kolína a z dorážky vyrovnali. Nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu, a tak se týmy o body podělily.
„Od začátku jsme hráli nezodpovědně. Především starší hráči předváděli živelný nezodpovědný hokej a museli to zachraňovat mladší hráči. Nejlepším obráncem byl útočník Kráčmar, který je bažant. Šancí jsme měli dost, mohli jsme rozhodnout, ale chtěli jsme jít moc dopředu, brzy jsme od hráčů odjížděli a tím jsme vrátili soupeře d hry,“ okomentoval páteční duel kouč Kolína Václav Rác.

Branky: Cerk, Ježek. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1.
Kolín: Brázdil - Kopecký, Drobný, Přibyl, Barták, Pomichálek, Kráčmar - Ježek, Beňovský, Pišta - Šebek, Cerk, Pecka - Král, Nekvasil, Kapička.


Tábor - Kolín 4:1

Do nedělního utkání vstoupili kolínští hokejisté velice aktivně a svého soka z Tábora jednoznačně přehrávali, ale v desáté minutě jak kdyby do nich udeřil blesk. Kohouti odrazili tlak hostí, vsítili branku a na hru Kolína to mělo hromný dopad.
To, co hráli Kozlové do té doby, se rozpadlo. Nedokázali dál hrát to, co měli, a táborští jejich dezorientovanosti využili. Vstřelili dva rychlé góly v závěru prvního dějství a tím de facto rozhodli. Vedení 3:0 už se těžko dotahovalo.
Kozlové se však pokusili vstoupit do druhé třetiny jak nový tým a těžili z toho snižovací brankou, následně ale neproměnili přesilovku pět na tři a domácí přidali v úplném počátku poslední dvacetiminutovky čtvrtou branku, čímž vzali Kolínu dech, a bylo po zápase. Tábor si vedení v klidu pohlídal. Hrál, co potřeboval, a hosté se nezmohli na sebemenší odpor.
Branka: Ježek. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0.
Kolín: Ročňák (od 21.Brázdil) - Kopecký, Drobný, Barták, Minarčík, Přibyl, Pomichálek - Král, Beňovský, Pišta - Ježek, Cerk, Pecka - Kráčmar, Nekkvasil, Kapička - Šebek, Hloušek.

(Tereza Hölzlová)