Písek – Kolín 3:3Sebevědomý začátek a rychlá branka v oslabení slibovala ze strany Kolína povedený zápas. Opak se však stal pravdou. Výkon hostí šel bleskurychle dolů a ještě do konce třetiny domácí dokázali vyrovnat. Flegmatický herní projev nakonec znamenal až dvoubrankovou ztrátu.

Úvod třetí třetiny Kozlům ale vyšel. Dvakrát skórovali v oslabení a vybojovali alespoň bod. Postarala se o to především bojovná dvojice Hutla Mejzr. Ve čtyřicáté druhé Hutla vybojoval puk, přihrál na najíždějícího Mejzra, a ten nekompromisně zavěsil pod víko. A stejní hráči stáli i u vyrovnání. Mejzr se zmocnil puku, zavezl ho za svatyni hostí a pohotově přihrával před branku Hutlovi. Ten se už ale puku nedotkl. Domácí gólman si totiž kotouč sám srazil za svá záda.

„Nedaří se nám. Odešla forma. Dokázali jsme jít i do tlaku, ale neprosadíme se v koncovce. Nedokážeme si dát ani přesnou přihrávku. Při zápase se dřeme a jsme lehce čitelní. Opět jsme ztratili bod. Změnili jsme i tréninky. Místo na sílu, se zaměřujeme na rychlost a přesnost střely,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Buben.

Branky: Mejzr 2, Pýcha. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2. Kolín: Truhlář – Pýcha, Kopecký, Procházka, J. Kunášek, Barták, Pohl – Beňovský, Hutla, Š. Kunášek – Mejzr, Javůrek, Honz – Pecka, Nekvasil, Marek.

Kolín – Příbram 3:6I nedělní zápas začal dobře. A úspěšné chvilky Kolína trvaly celých padesát minut. Pak však Kozlové duel nepochopitelně odevzdali, nechali si nastřílet pět gólů.

Skóre utkání otevřel Tomáš Marek, když zasadil vyražený puk do prázdné branky. Hosté na to záhy reagovali v přesilovce, ale další dvě branky domácích ve druhé třetině je docela zchladily. O druhou trefu se postaral Josef Kunášek, který se v přesilovce trefil přímo mezi betony a chvíli na to Pecka zvyšoval po Nekvasilově nahrávce.

Kolínští hokejisté drželi vedení ještě dalších jedenáct minut v poslední části. Pak ale jakoby je zasáhl blesk. Přestali hrát a ani hosté nevěřili tomu, co se dělo. Tři perfektní střely vyhnali domácího gólmana Nikodýma z branky a než nechali příbramští Kozly vzpamatovat se, udeřili po hrubých chybách Kolína znovu dvakrát.

„Já nevím, co říct. Hrajeme špatně. Po dvou třetinách vedeme 3:1, to se musí udržet. Děláme katastrofální chyby vzadu. A navíc hráči, kteří by měli být nositeli výkonnosti, selhávají. Třeba Procházka, který byl u rozhodujících dvou gólů. Jsme v rozkladu, a to, co jsme předvedli dnes, je trestuhodné,“ nebral si servítky kouč Petr Buben.

Branky: Marek, Kunášek J., Pecka. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:5. Kolín: Nikodým (55.Truhlář) – J. Kunášek, Kopecký, Procházka, Přibyl, Pohl, Svoboda – Š. Kunášek, Javůrek, Pišta – Beňovský, Hutla, Honz – Pecka, Nekvasil, Marek - Kapička.