Kolín – Písek 6:1

V sobotu poslali domů s prázdnou celek Písku. Ten přijel do Kolína oslaben a vzdorovat de facto nedokázal. Kolínští v každé třetině zasadili do písecké branky dva góly, kdežto hosté se prosadili jen jednou, a tak nebylo co řešit.

Na ledě řádila především první kolínská pětka, která se postarala o všechny branky Kozlů. Musil si připsal rovnou hattrick, Pecka přidal góly dva a do střelecké listiny se zapsal i Ježek. Střeleckou gala jízdu završila první kolínská lajna pěknou akcí, když bek Barták křížnou nahrávkou našel u tyče volného Pecku. Ten pak z první skóroval. Zkrátka, dařilo se.

„Po celé utkání jsme byli jasně lepší. Po menší sérii neúspěchů se kluci semkli a zabojovali jako tým. Podali jsme výborné výkony ve všech řadách. Výhra byla jednoznačná a zasloužená,“ řekl po pátečním zápase kolínský lodivod Václav Rác.

Branky: Musil 3, Pecka 2, Ježek. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0. Kolín: M. Svoboda (od 49. Baumruk) – Barták, J. Svoboda, Pomichálek, Filip, Skalník, Vala, Výborný – Pecka, Musil, Ježek – Král, Herwig, Vágner – Vaněk, Nekvasil, Šebek.

Velké Popovice – Kolín 0:4

V neděli pak Kozlové zajížděli do Velkých Popovic, které stále bojují o záchranu soutěže. Kolínští jim však žádné body nenechali a domů odvezli oba dva.

Po první bezbrankové třetině udeřili hosté v prostřední dvacetiminutovce dvakrát rychle za sebou v přesilovkách, ujali se vedení, a to už nepustili. Skóre zápasu otevřel Pecka, když využil přesnou Musilovu nahrávku zpoza brány. Chvíli na to pak v dvojnásobné přesilovce došťouchal puk do branky Šebek.
Na začátku poslední třetiny se střelou přes beka prosadil Herwig a představení Kolínských na velkopopovickém ledě uzavřel na konci zápasu v přesilovce pět na tři Nekvasil. Skalník na něj poslal křížnou nahrávku od modré, a hráč s číslem dvacet tři pak z první udeřil – 0:4.

„Velké Popovice stále bojují o záchranu v soutěži, takže hrály s velkým nasazením a vehementností. My jsme ale do zápasu také vložili entusiasmus a nasazení a zejména díky přesilovkám jsme ho ovládli. Proměnili jsme tři početní výhody, a to rozhodlo. Bylo to zasloužené vítězství, protože jsme většinu času byli lepší a hokejovější,“ komentoval nedělní výhru kolínský trenér Václav Rác. „Byl to také první zápas dorosteneckého gólmana Baumruka v juniorské bráně a podal výborný výkon,“ dodal ještě Rác, čímž narážel na Baumrukovu nulu a třicet zásahů.

Kolínským mladíkům, kteří stojí aktuálně na třetím místě tabulky, už zbývá do konce soutěže jediný zápas. V pátek 11. března doma hostí Veselí nad Lužnicí. K tomu, aby nakonec skončili druzí, potřebují v pátek získat víc bodů než Nymburk.

Branky: Pecka, Šebek, Herwig, Nekvasil. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:2. Kolín: Baumruk - Barták, J. Svoboda, Pomichálek, Filip, Skalník, Vala – Pecka, Musil, Ježek – Král, Herwig, Vágner – Vaněk, Nekvasil, Šebek.