SC Kolín – Jindřichův Hradec 6:4

Deset branek viděli diváci ve středu na kolínském zimním stadionu. Deset branek padlo v utkání druhého s šestým. A nakonec se radoval v tabulce hůře postavený Kolín. Šest vstřelených branek znamenalo vítězství.

Kozlové měli více ze hry téměř po celých šedesát minut utkání, ale chvilku jim trvalo, než dokázali svou převahu vyčíslit i gólově.

Vedení se sice ujali už ve třetí minutě, když Musil svým jubilejním domácím gólem v áčku dopravil za záda jindřichohradeckého gólmana Mejzrův puk, ale hostům se podařilo vyrovnat. A na dvougólový únik Kozlů z úvodu druhé třetiny reagovali hosté nejen vyrovnáním, ale na konci druhé třetiny šli dokonce do vedení.

Jenže Kolín byl lepší, aktivnější, víc bojoval. Zkrátka chtěl vyhrát víc. A to se projevilo zejména ve třetí třetině. Kozlové dupali a nebýt několika oslabení, jindřichohradecké by svého obranného pásma snad ani nepustili. Navíc se jim podařilo rychle vstřelit vyrovnávací branku, když se šťastně prosadil junior Petr Javůrek.

Jeho vyrovnání a perfektní výkon svého mužstva pak ještě dvěma góly podtrhl kapitán Josef Malý. Deset minut před koncem zápasu poslal Kozly do vedení trefou z mezikruží pod víko a v poslední minutě utkání projel mezi dvěma beky a v tváří v tvář brankáři hostí skóroval znovu.
Kolín vyhrál 6:4 a v tabulce se posune směrem vzhůru.

Branky: 3. Musil (Mejzr), 23. Skokan (Malý, Nedbal), 24. Musil, 42. Javůrek (Kubát), 50. Malý (Nedbal), 60. Malý – 12. Šulčík, 25. Šulčík (Mikš), 28. Kupec (Kašpárek, Kanov), 37. Hájek. Rozhodčí: Ondřej – Nepomucký, M. Tasch. Vyloučení: 9:8, navíc Čtvrtečka (KO), Zíb (JH) DKU. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 350. Třetiny: 1:1, 2:3, 3:0.

Kolín: Blažek – Nedbal, Tondr, Přibyl, Pýcha, Hanzl, Procházka - Skokan, Pospíšil, Malý – Mejzr, Musil, Ježek – Čtvrtečka, Kubát, Manhart – Javůrek, Beňovský.