„První a poslední třetiny jsme tak nějak uhráli, ve třetí jsme bojovali, ale ve druhé jsme propadli, a to rozhodlo,“ shrnul krátce středeční utkání kouč kolínských hokejistů Stanislav Bednář.

Ano, druhá třetina Kozly položila. Během tří minut v ní hosté otočili utkání a v závěru ještě přidali čtvrtý gól, díky kterému odskočili už na rozdíl tří branek. „Na začátku druhé třetiny jsme měli nějaké šance a nedali jsme je, a pak jsme hráli bezmyšlenkovitě dopředu a hosté to trestali. Čtvrtý gól byl pak námaz a bylo domalováno,“ krčil rameny kolínský kormidelník.

Jeho svěřenci se trápili zejména ve hře dozadu. Hráči Jindřichova Hradce měli taková privilegia, že si mohli bez problému dorážet vlastní střely, nebo vyvážet puky z rohů a převahu jim Kolín přenechal i na mantinelu. „To pramení z nedůslednosti a nesoustředěnosti našich obránců. Ale také útočníci na tom mají svůj podíl. Nevraceli se dozadu a to vše se sčítá dohromady,“ vysvětlil po utkání Bednář.

Herní nepohoda Kolína nyní podle jeho slov souvisí s velkou marodkou. „Pýcha musel kvůli nemoci odstoupit během zápasu. Takže jsme dohrávali na pět beků. A to ještě tři z nich jsou taky nastydlí,“ zdůraznil Bednář s tím, že taky chyběli zranění Čtvrtečka a Manhart. Oba mají poraněné vazy v koleni. Navíc nedorazil Tondr, který kvůli marodce vypomáhal ve svém oddíle, v Benátkách nad Jizerou, a Hanzl, který zase naskakoval za Vrchlabí.

„Máme patnáct hráčů. Máme úzký kádr na to, abychom mohli nahradit někoho, komu se zrovna nedaří. To si dovolit nemůžeme,“ poznamenal Bednář a dodal. „Teď máme ještě navíc zdravotní problémy a i odešla forma. Ale to je ve sportu normální. Nebylo by přirozené, kdyby měl tým formu celou sezonu, nebo kdyby jednotliví hráči celou sezonu hráli bez škobrtnutí. Na každého přijde útlum, to je normální.“

Trenér Kozlů Stanislav Bednář také naráží na letošní cíl sezony. Ten zněl: udržet se. A s tím už letos po odstoupení Milevska potíže nebudou. „Cíl byl zachránit se, a to už jsme splnili, takže jde teď už jen o to zapracovávat do týmu mladé hráče. Nejsme týmy jako Jindřichův Hradec nebo Kutná Hora, které mají peníze a mohou si zaplatit, koho potřebují. Našim cílem je tedy budovat kádr mladých domácích hráčů, který bude čítat kolem dvaceti hráčů. A na tom budeme do konce sezony pracovat,“ hlásal Bednář.

Ve středu odehrál za chlapy celé utkání dorostence Pavel Musil a hlavní trenér áčka plánuje ještě zařazení juniora Martina Ježka do kádru mužů.

(Tereza Hölzlová)