Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Individuální hodnocení hráčů

Kolín - Sezona skončila. Už se jen bilancuje. Trenér kolínských druholigových hokejistů Stanislav Bednář pro Kolínský deník okomentoval jednotlivé hráče.

8.4.2010 1
SDÍLEJ:

Současným druholigovým hokejistům Kolína se postaví legendyFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Do kolínské brány se letos postavili muži tři. Tři mladíci. Jasnou jedničkou byl ale devatenáctiletý Jiří Blažek, který odchytal 95 procent všech zápasů.

Jiří Blažek (zápasů 38, úspěšnost 88,15%)
Je to mladý hráč, dostal důvěru. Zasloužil si ji. Byl to trochu risk, bylo mu osmnáct let, ale myslím, že Bláža byl za to celou sezonu vděčný. On to má v hlavě srovnané a ještě výborně chytá. Samozřejmě, sportovní forma se nedá udržet celý rok, to si neudrží nikdo na světě. Ale Bláža nás držel celou sezonu neskutečně. Jasná jednička. Byl jsem s nim spokojen a věřím tomu, že jemu to určitě nevleze do hlavy. Naopak, je pracovitý a popíchne ho to a uklidní a půjde dál.

Roman Truhlář (zápasů 3, úspěšnost 81,25%)
Vzal jsem ho sem na hostování z Pardubic, protože jsme neměli druhého gólmana. A Roman měl prostě smůlu, že tu byl Bláža, tak bych to řekl. Letos měl prostě smůlu. Do zápasu se v podstatě nedostal a jen ten trénink mu nemohl dát tolik, jako kdyby chytal. Ale já jsem se rozhodl jít tou cestou, že Bláža bude jednička a stojím si za tím.

Jaroslav Brázdil (zápas 1, úspěšnost 85%)
Je to velký příslib. Jsem s ním spokojený. Myslím, že příští rok bude dostávat příležitost víc.

Celá jedenáctka beků se v letošní sezoně vystřídala v zadních řadách kolínských Kozlů. Jasný prim hrál nejzkušenější obránce Karel Nedbal.

Karel Nedbal (zápasů 37, 36 (14+22))
Karel byl do Vánoc, než si zranil rameno, neskutečný. Hrál opravdu dobře, výborně, lépe jak dva tři roky před tím. Potom zranění bylo vidět, že tam byly maličkosti, ale i tak to byl náš obránce číslo jedna. Karel dobře trénuje, je to osobnost týmu. Řekne správnou věc ve správnou chvíli, prostě dělá to, co od těch starších hráčů očekávám.

Jan Morkes (zápasů 19, 3 (3+0))
Je pro mě zklamání. Začal velice dobře, pak byl zraněný se zády. Po nějaké době se vrátil a s takovými svými náladami a já to říkám tak, jak to je, může být třeba naštvaný. Prostě byl věčně zraněný, nechodil, něco se mu nelíbilo, nevím, co si o tom mám myslet. První dva měsíce hrál velice dobře, říkali jsme, že konečně nastoupil dobrou cestu, ale nakonec nedělal to, co by správně pro to mužstvo dělat měl.

Petr Pýcha (zápasů 37, 6 (3+3))
Moje největší zklamání. Byl to můj oblíbený hráč. Myslel jsem si, že bude letos někde úplně jinde, minimálně na úrovni Karla Nedbala. A je moje chyba, že nakonec nebyl. On je obrovský talent. A říkalo se, že je to flink, že trénuje jen, když se mu chce. Já si to nemyslel. Ale ukázalo se, že nedělal vše na sto procent a já to v přípravě podcenil. Prostě jsem ho důrazně nerovnal. Měl sice skoro stoprocentní účast na trénincích, ale ta intenzita byla malá. Nechal jsem ho, myslel jsem, že se srovná, ale nesrovnal se. Dal hokeji tak 30%. Ale bohužel měl jednu výhodu, a to že jsme měli pár beků a že hrát musel. Ale když si srovná hlavu a bude trénovat pořádně, tak to je hráč, který tu za rok nemusí být a muže hrát výš. Je to hodný kluk, sranda je s ním, mám ho rád. Ale letos mě štval hodně. I když odehrál pár dobrých zápasů, nedal tomu to, co měl.

Vít Kopecký (zápasů 26, 0 (0+0))
Vítek Kopecký je poctivý hráč. Herní činnost je tam horší, ale je to bojovník. Letos se mu chvilku dařilo, pak chvilku nedařilo, pak se mu do toho přimotala škola, nemohl chodit na tréninky a tím bylo rozhodnuto. Proto jsem musel vzít třeba Spudila z Hradec Králové.

Vojtěch Přibyl (zápasů 31, 2 (1+1))
Je to náš hráč, který byl na Spartě. Když se vrátil, tak se mu vůbec nedařilo. Ale za dva měsíce se vypracoval a hrál opravdu dobře. Je to hráč, který je na dnešní poměry nevídaný svým přístupem, poctivostí. Klobouk dolů. A nakonec se stalo to, že se Sparta dozvěděla, že hrál dobře a vzali nám ho před play-off, že má zaplacené hostování k nim, a že v Kolíně byl jen půjčený.

Tomáš Procházka (zápasů 24, 2 (0+2))
To je obdoba Pýchy. Je to obrovský talent. Teď ke konci hrál dobře, ale do Vánoc netrénoval, pořád někde jezdil, v létě měl špatnou přípravu. Pořád se vymlouval na nějaké zranění, kotník a koleno. Taky to pak bylo vidět, když nastoupil na led. Ale od Vánoc přidal v tréninku a začal hrát slušně a nastínil, že by mohl být i oporou. Ale zase je to o hlavě. Když bude pracovat dobře, tak může být. Jinak ne.

Martin Rejthar (zápasů 13, 2 (1+1))
Odehrál jen pár zápasů. Já jsem do mladého týmu potřeboval nějakou zkušenost, a on když tady byl, tak do té hry tu zkušenost dal, takže tak nějak odehrál a v určité fázi sezony nám pomohl.

Tomáš Poláček (zápasů 5, 2 (2+0))
Kolínský dorostenec, který do Kolína přišel hostovat z Hradce Králové. Překvapil, já mu věřil od začátku. Ale bohužel ho postihla nemoc mladých hráčů, že jednou dvakrát dobře zahrají a už si myslí, že vyhráli Stanley Cup. Ale samozřejmě, s tím se musí počítat, to si prožije skoro každý mladý hráč. Je to velice talentovaný hráč a myslím, že příští rok bych ho využil, pokud se dohodneme. Příští rok bude už junior a Hradec Králové hraje stejnou soutěž jako naše juniorka, takže si myslím, že tam už nebude chtít být. Takže bych ho rád využil v áčku s tím, že by mohl vypomoct i kolínským juniorům. Ale záleží na něm, jestli bude chtít.

Jan Hanzl (zápasů 17, 6 (3+3))
Přišel nám pomoct v průběhu sezony. A když přišel, tak první dva zápasy to pro mě bylo rozčarování. To byla hrůza. Pak začal s námi i trénovat, byl tu měsíc s námi a byl zápas od zápasu, trénink od tréninku lepší. Nemůžu si pomoct, hrál velice dobře. Je to šikovný hráč do přesilovky, ví si rady s pukem.

Martin Tondr (zápasů 23, 7 (2+5))
Bojovník, můj oblíbenec. Přišel, bez řečí odbojoval zápasy, ať se mu dařilo nebo nedařilo. Je to výborný kluk, spokojenost.

Štěpán Spudil (zápasů 8, 3 (0+3))
Měl horší zápasy a měl lepší zápasy. Tam byl největší problém v tom, že v Hradci Králové netrénoval moc a nehrál a pro něj by možná bylo lepší, když by byl trvale v Kolíně a trénoval tady. Protože když v Hradci nehrál, tak se při tréninku nezúčastňoval všeho jako hráči, co hráli. Někde třeba chvilinku stojí a čeká a to se pak projeví.

Ofenzivu Kolína mělo letos na starosti celkem sedmnáct útočníků. Vévodil jim kapitán mančaftu Josef Malý.

Lukáš Skokan (zápasů 38, 20 (14+6))
Na konci listopadu, v prosinci, lednu, únoru to byl jeden z našich nejlepších hráčů vůbec. Hraje, umí hrát hokej, umí podržet puk, prostě je to hráč. Vážím si jeho práce. Je to výborný kluk, pohodář. Ale ten začátek neměl. Jsou prostě typy hráčů, že začátky nemají. Trvá jim, než se do toho dostanou, ale pak přijde jejich čas. A zaplaťpánbůh, že u Lukáše letos přišel. Pomohl nám i gólově. Dal dost gólů. Bránil. Je to jeden z prvních, kdo hrál tvrdě tělem.

Petr Pospíšil (zápasů 39, 26 (7+19))
Oproti loňsku se zvedl. Platí pro něj něco podobného jako pro Pýchu a Procházku, i když ne v tak velkém měřítku. Řekl bych, že je to největší talent kolínského hokeje za poslední roky vůbec. Lepší se sezonu od sezony. Z Hradce Králové se sem vrátil jako chcípák vyloženě, ale lepší se. A když si to srovná v hlavě a bude pracovat, tak má cestu otevřenou. On a Petr Pýcha jsou dva největší talenti, co to mají dáno od pána boha, ale musí tomu dát ještě tu práci. Jinak Petr dal i góly letos, i nahrávky měl, odehrál tu sezonu dobře. A vidí, že když tomu příští rok dá ještě víc, tak může být úplně někde jinde a ne v Kolíně. Musí přidat v důrazu a v rychlém a důrazném zakončení před brankou soupeře. Dneska ten sport do určité fáze je samozřejmě hra, ale pak je to tvrdá práce a dřina. Člověk musí být rozhodný, musí hrát tvrdě, rychle, přesně.

Josef Malý (zápasů 33, 44 (21+23))
Pro mě hráč číslo jedna. Je pracovitý. Vím, že loni, když byl ještě kapitán, tak měl ze začátku sezony ještě takové nevyzrálé věci. Ale už loni od Vánoc a letos celý rok to je úplně jiný Pepík Malý. Vyrostl neskutečně. Samozřejmě, že herně to někdy není úplně ono, ale i tam se lepší, protože chce a pracuje. To, co on letos udělal pro tým svým přístupem, správnými názory, to je neskutečné. Dělá dobrou práci i v kabině. Velká spokojenost.

Martin Mejzr (zápasů 37, 15 (4+11))
Pracovitý hráč, pro nás důležitý, ale pořád má zbrklé řešení herních situacích. A střelba vázne. Přijede před bránu a jen to tam hodí, to je škoda. Mluvíme o tom, denně to trénujeme a věřím, že se to zlepší. Patří mezi opory týmu. Je to výborný, chytrý kluk, je na něj spolehnutí. Nic neošidí.

Milan Pomichálek (zápasů 34, 29 (19+10))
Pomis je Pomis. Letos jsem od něj čekal trošku víc. I když teda zklidnil svou povahu. Moudří. Uvědomuje si už víc, že je součást kolektivu. Letos dokonce dohrál v Kolíně i celou sezonu. Vlastně to je první sezona po x letech, kdy tu vydržel až do konce. On je typ, který se soustředí na spoustu jiných věcí. Jeho dokáže spoustu jiných věcí i rozhodit. Ale dal kolem dvaceti gólů, což je slušné. I když já tedy čekal, že dá třeba ještě o pět šest víc. Byly zápasy, kdy táhl mužstvo a byly zápasy, kdy nebyl vidět. Pro naše mužstvo je potřebný hráč.

Václav Čtvrtečka (zápasů 32, 9 (5+4))
Letos s nim žádné velké problémy nebyly, bojoval. A když už něco, tak jsem mu to řekl. Byly zápasy, kdy nám pomohl. To, co od něj chceme, jako je důraz, nějaké ty góly, tak si odehrál. Na začátku sezony dal i nějaké důležité góly. Několikrát první gól utkání, který nás nakopl. A navíc, Vašek měl výbornou letní přípravu. To byl býk, co tahal. Makal. Taky má těžkou práci a někdy se i stalo, že třeba přijel sotva na trénink, stáhl montérky a šel makat ještě na led. To se cení. Jeho herní morálka se hodně zlepšila oproti předchozím rokům.

Pavel Kubát (zápasů 37, 16 (12+4))
To je takové střídání. Začal sezonu velice dobře, dával góly. Pak před Vánoci šel dolů. U něj jsou ještě další okolnosti, taky si to musí srovnat v hlavě. Je to platný hráč. Když tomu dá, bude pracovat, tak bude růst. Je u něj zatím velká rezerva. Bez práce to nejde. Někde v dorostu to třeba jde nějak ošulit, ale mezi dospělými už ne. Tam už to není otázka hráčů v rozmezí dvou let té kategorie, ale může proti němu hrát třeba už třicetiletý a ten má deset let zkušeností, deset let práce a když se mu bude chtít vyrovnat, tak bude muset taky pracovat. Když to nebude dělat, tak za dva roky bude mimo.

Petr Morkes (zápasů 22, 9 (4+5))
Oproti loňsku zlepšil pracovitost. Srovnal si to v hlavě a chce víc pracovat, nešidí nic. Ze začátku trpěl nerozehraností, ale jak tu byl s námi, tak ke konci hrál velice dobře, bruslil. Na začátku hrál trochu dětsky, ale na konci sezony jsem s ním byl velice spokojen.

Pavel Musil (zápasů 26, 7 (5+2))
Je to dorostenec, který začínal letos v juniorce. Chvilku jsme se o něj s Vaškem Rácem (trenér juniorů pozn.red) tahali, ale v průběhu sezony přišel na trvalo, i se přestěhoval k nám do kabiny. Ze začátku měl náznaky, že je to výborný hráč, ale bylo to také nemastné neslané. A po Vánocích bych řekl, že už patřil k tomu lepšímu, co jsme měli. Na svůj věk je neskutečně herně vyspělý, nerad prohrává a i se svou slabší postavou je tak šikovný, že snadno získává kotouče. Jedno mě na něm ale leká, a to že není zabiják. Před bránou některé situace řeší dětsky. Je to talent od pána boha, největší za posledních deset let a já věřím, že tím, jak je chytrý a bude na sobě bude pracovat, tak extraliga dospělých pro něj nemusí být během tří let snem.

Jan Kubišta (zápasů 13, 8 (2+6))
Je to výborný hráč, ale letošní sezona se mu moc nepovedla. Ani zranění, které měl, mu nepomohlo. Na konci jsme se dohodli, že dáme přednost mladým hráčům. Ale nic to nemění na tom, že je to výborný hráč. Problém byl podle mě letos v jeho angažmá v Hradci Králové. Po zranění se tam nedostal do sestavy a když není v sestavě, tak se méně trénuje a on je hráč, který potřebuje hodně trénovat, bruslit a když to není, tak výkonnost jde dolů.

Karel Nekvasil (zápasů 15, 3 (1+2))
Na začátku sezony k nám měl přijít jako velká pomoc, ale už když přišel, tak nám nestačil. Myslím, že podcenil přípravu. Je to dobrý hráč, už to tu kdysi ukázal, ale letos to tady nenaplnil, tak jsme se dohodli, že spoluprací ukončíme. Byl jsem rád, že tu byl, je to dobrý kluk. Ale hokejově nám moc nepomohl.

David Jonáš (zápasů 12, 3 (1+2))
To je podobný případ jako Karel Nekvasil. Já jsem je tady pak nechtěl udržovat, stálo to peníze a když mohli dostat příležitost naši mladí hráči, tak ji dostali. Rozloučil jsem se s nim stejně jako s Karlem Nekvasil ještě před Vánoci. Nebyl to špatný kluk, nestalo se, že by nezapadl do kolektivu nebo něco podobného, ale je pro nás lepší tady mít raději domácího mladého hráče než cizího, který ještě stojí nějaké peníze.

Lukáš Beňovský (zápasů 20, 1 (0+1))
Po neshodách v juniorce do áčka přišel v průběhu sezony. Je to talent, jenže nepracuje. Je to pořád chichichi, hahaha a nepracuje. Až v posledním měsíci se dal trochu do hokeje, že dělal na trénincích víc. Ale předtím to byly jen srandičky. Ale platí pro něj také to, že když bude mít kvalitní letní přípravu, zesílí, tak může být hráč velice dobrý. Ke konci sezony přidal v tréninku a myslím si, že to je cesta, která ho může dovést ke stálému místu v sestavě. Ale musí chtít.

Karel Manhart (zápasů 24, 4 (1+3))
Přišel v průběhu sezony. Není to technik, ale líbilo se mi, že měl tah na bránu. Šel tvrdě, důrazně. Pak se těžce zranil, tři měsíce byl mimo a vrátil se až v únoru a nebylo to ono. Už jen střídal. Ale už jsem se s ním dohodl na příští sezonu, takže když bude pracovat, tak má dveře otevřené. Letos ho zabrzdilo zranění, hodně ho zabrzdilo.

Martin Ježek (zápasů 7, 1 (0+1))
Myslím si, že je to talent. Nesmí se tolik bát, musí si to srovnat v hlavě. Ale je to mladý perspektivní hráč, budoucnost Kolína. Teď na tu svou kategorii má dobrý základ, ale samozřejmě to musí rozvíjet, dál dělat a je to dobrý hráč na to, aby tady za áčko mohl hrát. Má šikovné ruce.

Petr Javůrek (zápasů 9, 1 (1+0))
Javůrek mě dva roky štve. Před těmi dvěma lety, když jsme po odchodu Chromiaka, dohrávali sezonu, jsem ho vzal na dva tři zápasy. To byl ještě mladíček, bylo mu sedmnáct let. Hodil tam nějaký góly, hrál jak z partesu. Další rok ale ruka v sádře, bez přípravy, zoufalec. Odešel pak do Hradce a nic z té sezony neměl. Kdyby tady zůstal, bylo by to pro něj lepší. Hrál by v juniorech, a když by dobře pracoval, mohl dostat už loni tu šanci v áčku. Letos je od začátku v Kolíně. Nejdřív žádná sláva, pak jsem ho použil, docela těch pár zápasů odehrál dobře. Je to příslib. Ale zase je to o hlavě. Musí si to srovnat v hlavě, být na sebe přísný. A hlavně na něj musí být přísní i doma.

Jaroslav Kedršt (zápasů 3, 0 (0+0))
Kéďa pro mě byl letos obrovským zklamáním. Loni proti Táboru, když tady ten zápas hrál, pro mě to byl hráč. Chválil jsem ho, hrál s přehledem, měl výborný pohyb. Bylo vidět, že na to má. Letos přišel jednou dvakrát a zklamal. Bylo to bez hokeje, bez práce, bez bruslení. Musí si to srovnat v hlavě. Jarda je velký talent, ale zatím ten svůj talent nenaplňuje. Má dobrou střelbu, nahrávku, ale nebude hráč, pokud pro to nic neudělá. A co jsem slyšel, tak moc nedělá. Je to jeho škoda a samozřejmě i naše škoda.

V kolínském dresu také v jednom utkání naskočili kolínský junior Ondřej Cerk, exkolínský Jan Ježek, který nyní hájí barvy juniorů Hradce Králové a královéhradecký Petr Prajsler.

(Tereza Hölzlová)

8.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení