„Úspěšný vstup do zápasu byl hodně důležitý," pokyvoval hlavou kolínský kouč Václav Rác po utkání. „Důležitý moment byl ale i náš gól na 1:2. Hodonínu se v přesilovce pět na tři podařilo srovnat, ale my šli rychlým gólem znovu do vedení. To nás nakoplo. Až do konce jsme pak hráli aktivní celohřišťovou hru," pochvaloval si Rác.

Ano, Kozlové dokázali po vyrovnání Hodonína znovu skórovat a do kabiny si nesli jednogólovou výhodu. Šifta do odkryté klece umístil Kadlecův puk.

V prostřední části pak Kadlec znovu servíroval gólový kotouč. Tentokrát do jízdy na kapitána Malého, který byl úspěšný z kruhů – 1:3.

I když domácí přestříleli Kozly 38:18, byli to Kozlové, kdo dával góly. A to rozhodlo.

V poslední části pak Hodonínští tedy ještě snížili v další dvojnásobné přesilovce, ale Jankovský dorážkou znovu vrátil Kolínu dvougólové vedení. Gól Hodonína v oslabení minutu před koncem už jen upravil celkové skóre utkání - 3:4.

„Těsné dvě porážky a cesta do Hodonína na rozhodující zápas nás semkly. Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon. Zodpovědnou a bojovnou hrou jsme Hodonín přehráli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," byl po utkání rád kolínský lodivod.

Jeho svěřenci si vítězstvím zajistili čtvrtý zápas semifinálové série. Ten se hraje na kolínském ledě už v pondělí. A karty jsou opět rozdány jasně. Vyhrají Kozlové a ve středu pojedou k rozhodujícím pátému utkání série do Hodonína. Vyhraje Hodonín, série končí a do finále play off jdou Drtiči.

„Hodonín vyhrál tabulku základní části o dvacet dva bodů, takže je celkový favorit play off. My už si to můžeme jen užívat. Nemáme co ztratit a každý zápas je pro nás navíc. Věřím, že sehrajeme dobré utkání. Náš sen je Hodonín doma porazit a vrátit sérii ještě na moravský led, kde je stejně jako v Kolíně výborná hokejová atmosféra," nastínil Rác, že on i jeho svěřenci by doma rádi vyhráli a ještě jednou se do Hodonína vypravili.

Hodonín – Kolín 3:4
3. zápas semifinále II.NHL
Branky: 17. Kříž (Pokorný, Slavíček), 44. Peš (Pokorný, Jurásek), 59. Šťastný – 4. Kadlec (Morkes, Mejzr), 18. Šifta (Kadlec, Morkes), 25. Malý (Kadlec), 51. Jankovský (Šafránek, Semirád). Rozhodčí: Dědek, Slavka – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 2:1. Diváci: 1672. Stav série: 2:1.
Kolín: Sejpal – Kulhánek, Pácal, Barták, Hanzl, Nedbal, Pýcha, Chaloupka, Skokan – Šifta, Kadlec, Morkes – Herwig, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Semirád – Cerk, Vágner, Ježek.