„Problém není v zápase s Hodonínem. Problém byl v těch předcházejících zápasech, kdy hráči neplnili některé věci tak, jak jsme si řekli z hlediska systému hry," vysvětlil. „Proti Hodonínu se ukázalo, že pokud bude mužstvo soustředěné a bude hrát poctivě, že se do hokeje dostaneme a že se zvedneme a budeme hrát důstojnější roli, než hrajeme teď," vzkázal směrem k fanouškům.

Těch přišlo v neděli do ochozů kolínského zimního stadionu téměř 600 a rozhodně nemuseli litovat. Sice neviděli výhru, ale viděli pěkný hokej a hlavně více než vydařený výkon Kolína. „Určitě je potřeba kluky pochválit. Taky zachytal Jarda v bráně. Kluci v něm cítili oporu, chytil hodně střel a věřím, že i on se tímto utkáním zvedne," nešetřil chválou Rác a přidal: „Kluci makali, dobruslovali. Vždycky jsme tam měli třetího hráče vzadu s obránci."

Jak sám kolínský kormidelník ale záhy dodal, zápas, ve kterém Kozlové sahali minimálně po bodu, rozhodla opět jedna drobná chyba.

„Bohužel zápas zase rozhodla jedna taková nedůslednost. Petr Pospíšil v závěru hrál přihrávku do prostoru soupeři přímo na rychlý protiútok. Bohužel, tady tu taktiku nedodržel. Měl hrát jednoduše dolu po prknech. Když by to udělal, tak jsme gól nedostali. Ale jinak to kluci odjezdili, odmakali a i ten Pospa (Petr Pospíšil pozn.red.) to odmakal a určitě je sám z toho nešťastný, že se mu toto nepovedlo. Možná víc než my," komentoval moment, kdy Kozlové museli zmíněný brejk hasit faulem a z následného trestného střílení inkasovali na 1:2.

„Začátkem soutěže jsme urazili hokejového pána boha a on nám to teď dává sníst. Dostáváme góly po takových drobných chybách a paradoxně, když už tu chybu uděláme, tak nemáme trošku štěstíčka a tu branku dostaneme," přemítal nahlas Rác.

Jeho svěřenci mají tento týden na programu opět pouze jediné utkání. Po volné středě zajíždějí v neděli ven. K derby do Nymburka.

„Nymburk je nahoře, má sebevědomí. Ale já věřím, že se tam porveme o body. I proti Hodonínu jsme si minimálně bod zasloužili. A cesta jinudy nevede. Musíme to odjezdit a odehrát srdcem a přes to se do té soutěže dostat. A máme na to, takže se ze všech sil pokusíme i v neděli v Nymburce," slibuje před dalším mačem kolínský velitel střídačky Václav Rác.