„Hodonín loni vyhrál soutěž. Jeli jsme tam s pokorou a ověřit si, v jakém stavu se nacházíme na začátku sezony. Hrajeme zatím živelnější hokej, ale musím říct, že v naší hře bylo srdce. A i přes chyby, které jsme udělali, jsme si ten bod minimálně zasloužili a při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Z našeho pohledu je to vstup do soutěže, který bereme," komentoval po zápase nový trenér Kozlů Václav Rác první vytěžený bod v soutěži.

Kozlové sehráli na Moravě opravdu slušný zápas. Nejprve dvakrát dotáhli náskok soupeře, ve třetí třetině šli dokonce sami dvakrát do vedení. Nejprve se Herwig dostal za obranu domácích a slavil úspěch mezi betony, pak se Morkes po Skokanově vybídnutí prosadil v sólo akci. Po střele se k němu od gólmana puk znovu odrazil, on s ním obkroužil branku a zavěsil do prázdné. Prostě paráda.

Kozlové mohli jen litovat, že vedení neudrželi. Čtyři minuty před koncem neuhlídali hráče v mezikruží, a rozhodovat o vítězi tak muselo až prodloužení. „Tam už je to taková loterie. Buď dáme, nebo dostaneme. Směřovalo to k penaltám, ale nepodařilo se nám to. Soupeř měl v závěru více sil, protože hrál na čtyři pětky, my jen na tři. Právě v tom závěru se to na ledě projevilo. Naši útočníci na ledě nedokrývali druhou vlnu,"litoval Rác. Jinak byl ale spokojen.

„Je to pro nás takový odrazový můstek. Hráči viděli, že to, co děláme, budoucnost má a že je potřeba na tom dál pracovat. Myslím si, že v průběhu soutěže budeme minimalizovat individuální chyby, které děláme. Navíc jsme změnili systém hry a některé chyby pramení právě z toho. Na tom budeme také neustále pracovat. Musíme být trpělivý, dál pracovat a zlepšovat organizaci hry," ví Rác.

Jak už sám kouč naznačil, Kozlové na ledě Hodonína museli nastoupit jen se třemi pětkami. Hned v úvodu sezony je totiž trápí zranění a nemoci. „Chtěli na čtyři pětky, ale máme zraněné hráče. Chtěli jsme zařadit i Zumra z juniorky, aby nám to doplnil, ale Zumr bydlí mimo Kolín a nedostal se na sobotní trénink, takže jsme ho z morálních důvodů nevzali s sebou. A mrzí mě to, protože jsme na ty čtyři lajny chtěli hrát, ale tímto se nám to skácelo a museli jsme utkání odehrát na tři pětky," vysvětlil Rác důvod, proč Kolínští hned v první mači na avizované čtyři lajny nehráli. Nastínil však, že jakmile to půjde, na čtyři pětky se hrát bude.

Více o zraněných a plánech na derby s Nymburkem připravujeme. Kromě komentáře kouče Ráce vám přineseme i rozhovor s Tomášem Pácalem.

Hodonín - Kolín 5:4 po prodloužení
Branky: 5. Špok (Kříž), 30. Medřický (Peš), 51. Kříž (Šťastný), 57. Peš (Červenka), 64. Sajdl (Šťastný) – 13. Hanzl (Šafránek), 39. Mejzr (Morkes), 43. Herwig, 54. Morkes (Skokan). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:2, 1:0. Diváci: 981.
Kolín: Brázdil – Nedbal, Hanzl, Barták, Pácal, Výborný, Pýcha – Malý, Šafránek, Skokan – Morkes, Mejzr, Herwig – Ježek, Kadlec, Cerk.