Kozlové přitom utkání rozjeli doslova famózně. Z gólu se radovali hned v první minutě. Po kombinaci s Šafránkem kolínský forward Šifta propálil Baruse z kruhů a poslal svůj tým do vedení.

„V počátku jsme předvedli krásnou akci. Po kombinaci nás mladý Šifta krásnou střelou poslal do vedení,"vzpomínal po utkání na první okamžiky zápasu kolínský kouč Václav Rác.

Průběžný stav 1:0 vydržel na světelné tabuli hodně dlouho. Hosté, i když měli výbojné tendence, ne a ne Kozly překonat. „První třetina byla vyrovnaná. S narůstajícím časem jsme začali ale pod vlivem těsného vedení hrát nervózně a soupeř se pomalu dostával do útočné hry," přiznal Rác, že vedení nejprve Kozly sice nakoplo, ale pak trochu i svázalo.

Výsledek? Ve třicáté čtvrté hosté dokázali prolomit střeleckou impotenci a vyrovnali. Pak se dokonce v úvodu poslední části trefili do kolínské svatyně ve vlastním oslabení, ale sudí gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Remízový stav 1:1 tak držel diváky v napětí i nadále. Jenže nad Kolínem, který bojoval jak lev, ale bez gólového efektu, spadla nakonec klec.

„Soupeř nejprve takovým šťastným ne nějak vypracovaným gólem vyrovnal. A pak musíme sportovně přiznat, že se větší aktivitou zaslouženě dostal do vedení," uznal kolínský lodivod. V padesáté čtvrté se po zemi z bezprostřední blízkosti prosadil Slavíček a poprvé v utkání dostal Hodonín do vedení. Kozlové přišli o remízu šest minut před koncem, a to v utkání více jak třicet minut vedli.

„Na konci utkání jsme ještě odvolali gólmana a dostali jsme se ještě do nadějných pozic, ale neproměnili jsme je, a soupeř nás potrestal střelou do prázdné brány, čímž utkání definitivně rozhodl," dodal ještě kouč Kozlů Rác.

Výsledkem 1:3 druhý mač série taky skončil. Další partie se bude rozdávat v sobotu. Kozlové se od 17.00 poperou na ledě Hodonína o prodloužení sezony. Když vyhrají, vybojují pondělní domácí utkání. Když prohrají, sezona jim končí. „Hodonínští jsou favorité, ale my nemáme co ztratit," ví kolínský trenér Václav Rác. A s tím taky do Hodonína jeho mančaft odjede.

Kolín – Hodonín
1:3

2. zápas semifinále
Branky: 1. Šifta (Šafránek, Pýcha) – 34. Sajdl (Stejskal, Miklík), 53. Slavíček (Sajdl), 60. Peš (Jurásek). Rozhodčí: Kareš, Úlehla – Maštalíř, Potůček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2. Diváci: 1250. Stav série: 0:2.
Kolín: Sejpal – Barták Pácak, Nedbal, Pýcha, Kulhánek, Skokan, Hanzl, Chaloupka – Cerk, Kadlec, Morkes – Jankovský, Šafránek, Šifta – Herwig, Mejzr, Malý – Semirád, Vágner, Ježek.