Tak toto jsou nejčastější otázky, které se v posledních měsících probírají mezi hokejovými fanoušky a kolínskou veřejností. O odpovědích se jen spekulovalo. Deník nyní dává konec spekulacím a společně s prezidentem kolínských Kozlů Ondřejem Francem přináší odpovědi na nejzásadnější otázky týkající se budoucnosti modrobílých Kozlů. „Situace před sezonou rozhodně růžová nebyla. Podporu jsme měli přislíbenou od několika stabilních sponzorů klubu a po loňském ročníku s námi zůstala i většina nově získaných partnerů. Přesto celková částka nebyla dostatečná k tomu, abychom mohli bez velkého rizika rozběhnout sezonu novou. Pomocnou ruku nám ale podalo Město Kolín a i díky jeho přispění se diváci mohou příští rok opět těšit na druhou ligu,“ objasnil na úvod Ondřej Franc, že v Kolíně druhá ligu bude.

Jaká je nyní situace v kolínském klubu?
Po sezoně ukončili činnost v klubu dva členové správní rady. Nejprve skončil z osobních důvodů MUDr. Jan Jandejsek, který byl ve vedení klubu zástupcem Města Kolín. Místo v nejbližší době zaujme jeho nástupce nominovaný radnicí. Dále skončil sportovní manažer Radek Kmoníček, který dostal zajímavější nabídku z Kutné Hory. Řady vedení klubu v nedávné době rozšířil Jiří Sýkora, který projevil zájem se aktivně podílet na činnostech spojených s vedením klubu. Jeho prvním větším projektem bude chystaný internetový obchod pro fanoušky klubu, který rozeběhneme po mém návratu z dovolené přibližně v polovině července. Co se týče mládeže, tak tam je situace dlouhodobě stabilizovaná. Drobné vrásky nám přidělalo rozdělení dorostu na mladší a starší, což přinese zvýšené náklady v řádu stovek tisíců korun. Prvořadým cílem je i nadále udržet pozice v silnějších skupinách žákovských lig a dorost a juniory v druhé nejvyšší soutěži.

Jak se vyřešila nebo bude řešit situace s postem manažera klubu, který opustil Radek Kmoníček?
Jeho pozici zatím obsazovat nebudeme. O zajištění chodu A-týmu se postará stávající tým lidí. Sportovní a operativní věci převezmou Stanislav Bednář a Jiří Tumpach, o přestupy a další záležitosti na svazu se postarají Jiří Sýkora a Václav Rác a smluvní záležitosti s hráči zůstanou i nadále na mně. Podstatně větší úsilí ale věnujeme nalezení obchodního manažera. Máme několik variant. Uvidíme, která nebo která vyjdou.

Jak je to s finančními prostředky na novou sezonu?
Většinu rozpočtu máme pokrytou. Nehrozí, že by sezona skončila nějakou výraznou ztrátou.

Proslýchalo se, že přípravy na novou sezonu, co se týče áčka, se účastnilo v průměru šest až sedm hráčů. Je to skutečně tak?
Tahle informace se nezakládá na pravdě. Letní přípravu absolvovalo jedenáct hráčů. Brankář Blažek, obránci Nedbal, Procházka, Pýcha a Kopecký a útočníci Malý, Čtvrtečka, Mejzr, Kubát, Pospíšil a Lukáš Skokan. Ti budou základem týmu, ale počítáme i s několika hráči, kteří se připravuji v jiných klubech či individuálně. V nadcházejícím ročníku navíc máme v úmyslu dát větší prostor v A-týmu také hráčům juniorky.

Jaká je tedy vize do nadcházejícího ročníku?
Vize se od poloviny loňského srpna příliš nezměnila. I letos bude naším prvořadým cílem zlepšovat finanční situaci klubu, která, jak známo, v oblasti financování A-týmu nebyla po sezoně 2007/08 vůbec dobrá. Áčko bude nadále určeno zejména pro naše vlastní odchovance, a aby mohlo fungovat s rozumnými náklady ve druhé lize, je třeba držet nastolený trend v oblasti mládeže, která je v současné době kvalitní zásobárnou A-týmu.

(Tereza Hölzlová)