Baráž o extraligu je čerstvě za vámi. Jaké jsou pocity po takovém vrcholu soutěže? Je to jeden z největších úspěchů Kolína v posledních letech…
Bezprostředně po sehrání posledního utkání se dostavilo psychické uvolnění. Teprve s odstupem času si uvědomíme, co mužstvo dokázalo vítězstvím své skupiny ligy staršího dorostu a účastí v baráži o extraligu. Jinak souhlasím, že naše vítězství ligy je jedním z největších úspěchů kolínského hokeje v posledních letech a doufám, že se projeví na větším zájmu o hokej v Kolíně.

Nakonec jste v baráži o extraligu skončili čtvrtí s šestibodovým ziskem, stejným jako mělo páté Ústí nad Labem. Z deseti zápasů jste ukořistili dvě výhry. Jak na baráž pohlížíte z hlediska výsledků?
Protože nerad prohrávám, tak celkově s výsledky baražových  utkání spokojen nejsem.  Sehráli jsme však dobrá utkání, i když jsme v nich nezískali body. Pouze v zápase v Havířově po dlouhé době strávené na cestě jsme v první třetině propadli, a tím i v celém utkání .

A co baráž a výkony vašich hráčů?
Barážová atmosféra včetně samotných utkání je jiná než atmosféra v průběhu soutěže. Kromě fyzické zátěže, zde hraje velkou roli i psychická zátěž. V období 21 dní jsme sehráli 10 zápasů často spojených s časově náročným cestováním a v hledišti bylo i množství diváků, a nejenom pár rodičů. Byla to pro nás velká škola a to doslova ve všem. Naše mužstvo se ostatním vyrovnalo po hokejové stránce, ale společně s Ústím, jsme zaostali v dovolené tvrdosti. V lize v základních skupinách se hraje málo tvrdě. Rozhodčí zde pískají zákroky, které v barážových utkáních byli časté a ostatním mužstvům vžité.

Kdo ze soupeřů byl pro vás nejtěžším oříškem?
Jednoznačně nejlepším mužstvem byl Havířov. Ostatní družstva byla vyrovnaná, o čemž svědčí i naše vítězství nad Přerovem, který je druhým postupujícím do extraligy. Především mužstva z extraligy se na baráž připravovala dlouhodobě. Dokladem toho  je stažení hráčů z hostování z lepších extraligových mužstev. Například je to případ  hráčů Kotaly a Pasterňáka z Havířova. Oba reprezentanti v mládežnických družstvech ČR a druhý jmenovaný  odehrál tři utkání v extralize dospělých. Oba dva do konce ledna nastupovali za Třinec.

Pro vás s Vaškem Nedbalem to byly poslední zápasy na lavičce staršího dorostu. Od příští sezony budete trénovat juniory. Jak se s týmem rozloučíte?
Rozloučení celého kolektivu bude v poslední dekádě měsíce  dubna. Tam zhodnotíme sezonu, včetně hodnocení jednotlivých hráčů, a poté bude následovat posezení s grilováním a občerstvením.

A jaké jsou plány na nejbližší dny? Co plánujete než začne letní příprava s juniory?
Nyní  si budeme všichni užívat volna a dohánět nehokejové práce a činnosti, na které nebyl čas v průběhu sezony. Já v tomto nejsem výjimka. Co  se týká příští sezony, tak už v uplynulém týdnu jsme začali termínově  plánovat letní přípravné období včetně zajištění termínů,  především  aerobiku a  tělocvičny. Termínový plán musíme  mít detailně připraven  do středy 2. května, kdy fyzická přípravu mimo led začíná.

Co byste chtěl na závěr dodat?
Rád bych řekl, že vítězství  našeho družstva v lize SD a účast v baráži je úspěch, na kterém mají nemalý podíl rodiče a prarodiče, kteří v hokejových začátcích kluků obětovali svůj volný čas, trenéři, kteří je učili první hokejové krůčky a  základy hokejové abecedy, zkrátka všichni, kdo měli nebo mají co do činění s hokejovým děním v Kolíně.