Domácí borce povede jako trenér prezident klubu Tomáš Netík. „Trenér Vrabec je plánované lékařské prohlídce. Vedl jsem tréninky a ve středu se postavím na střídačku jako trenér,“ uvedl Netík, který vyloučil, že by kouč Vrabec skončil. „O odvolání trenéra nemůže být řeč,“ dodal prezident.
Nymburk vyfasoval v posledním kole jedenáctibrankový debakl na ledě Klášterce, zatímco Kolín doma porazil vedoucí celek z Mělníka. „V derby ale žádná psychická výhoda neexistuje. Kolín samozřejmě přijede sebevědomý, jeho herní projev se zlepšil. O to je to pro nás větší varování. My k zápasu přistoupíme zodpovědně a věříme, že uspějeme,“ burcuje nadálku své svěřence Netík, který přiznal, že se týmu v poslední době nedaří v defenzivě. „Mužstvo se dopouští chyb v obranné činnosti, takže tady se musí něco změnit. I vzhledem k tomu, že se Kolín v poslední době zlepšil. A také dostává málo gólů,“ řekl Netík.
V letní přípravě se oba týmy potkaly v přípravném zápase. Ten se však kvůli bitce nedohrál. Netík je přesvědčený, že se hráči budou krotit a k žádným excesům nedojde. „Hokej je kontaktní sport, takže se nedají takové věci vyloučit. V létě šlo ale o zkrat jednoho kolínského hráče, který napadl našeho brankáře a bylo to. Když jde ale o mistrovské body, disciplína hráčů je na jiné úrovni. Každý se soustředí hlavně na svůpj výkon,“ je přesvědčený Netík.
Podobný názor má i kouč Kolína Stanislav Bednář. „To byl přátelák, těsně před sezonou. Ale bylo to zbytečně rozmáznuté a nezvládl to ani rozhodčí. Utkání se mohlo dohrát, nebylo to tak dramatické. Tohle teď nehrozí, oba týmy budou hrát hokej,“ uvedl Bednář, který dříve v Nymburce působil. „Ale teď jde nostalgie stranou. Na Nymburk mám dobré vzpomínky, udělal se tam kus práce. Ale teď budeme soupeři, s Tomášem Netíkem každý na jiné straně,“ usmívá se kolínský kouč.
Jeho tým je v psychické pohodě, naposledy vyhrál nad lídrem soutěže. „Jenže Nymburk bude chtít napravit porážku a my zase chceme navázat na poslední dobré výsledky. Doufám, že diváci uvidí dobrý hokej a že štěstí se přikloní na naši stranu,“ přeje si Bednář. „A že Nymburk dostal debakl? To se stane každému. Jinak je Nymburk kvalitní celek,“ pochválil soupeře kolínský kormidelník.
Kolín se pomalu rozjíždí po nepovedeném začátku sezony. „My jsme ale měli strašnou letní přípravu, protože jsme neměli z důvodu rekontrukce stadionu svůj zimák k discpozici. Teď se dostáváme pomalu nahoru, zlepšení je na naší hře patrné. A je to jen díky tvrdé práci kluků, kteří na sobě chtějí pracovat. Toto derby však může skončit jakkoli,“ dodal před zápasem kolínský trenér.