Kolínští hokejisté si během první třetiny připsali dvě zbytečné branky, které pramenily z vlastních chyb.

Už ve třetí minutě pustili Kozlové hrající v bílých dresech hosty do vedení, když po chybě beka mezi betony skóroval Stezka. Na první branku zápasu ale záhy reagoval nejofenzivnější útok Kolína. V přesilovce zaúřadoval Pavel Kubát, který pod betonem Zámostného propasíroval Hlouškům vyražený kotouč.

Hosté šli ale znovu do vedení. V sedmé minutě úplně rozebrali kolínskou první pětku. Výsledkem byl gól do prázdné brány.

Do druhé třetiny naskočil Kolín velice dravě, ale gólově prosadit se mu nepodařilo. Ba naopak, z útočné hry vyplynu brejk hostů, který Morkes s Pýchou hasili faulem. Sudí dal Děčínu možnost trestného střílení a Štverák jej plně využil, když vyškolil juniorského gólmana Truhláře. Puk zasunul s přehledem pod víko.

Ve druhé části chybovali i hosté, a nadvakrát tak pustili Kolín do úniku. Ale sólo Mišky vykryl Zámostný vyrážečkou a únik Šindeláře betonem.
Ve třetí dvacetiminutovce se hrála naprosto vyrovnaná partie a zdálo se, že skóre se už měnit nebude. V poslední části utkání ale dostali domácí jediné své čtyři dvouminutové tresty a na to nakonec v závěru zhřešili. Se zvukem sirény proměnil Kratochvíl přesilovku pět na tři a zvýšil tak na 4:1.

 

Kolín - Děčín 1:4

Branky a asistence: 5. Kubát (Hloušek) – 3. Stezka, 7. Postl (Hartman, Gergel), 28. Štverák z trestného střílení, 60. Kratochvíl (Chvátal, Charousek). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 4:4, navíc Šebesta (KO) 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 305. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1.

Kolín: Truhlář – Přibyl, Hanzl, Morkes, Pýcha, Klement, Pohl – Šebesta, Miška, Čtvrtečka – Mejzr, Kubát, Hloušek – S. Skokan, Javůrek, Šindelář - Pišta.

Tereza Hölzlová