„Sezona proběhla nad moje očekávání. Všichni hráči měli skvělý přístup k tréninkům i zápasům. Výsledkem bylo 1. místo v soutěži přípravek a postup do finále republikového šampionátu, kde naše forma gradovala až postupem do finále a zisku stříbrných medailí,“ uvedl trenér Petr Martínek. „Za závěrečný turnaj bych chtěl všem hráčům, trenérům, i vedoucím mužstva obrovsky poděkovat. Hlavně za předváděné výkony, a to nejen na ledě, ale i v době, kdy jsme nehráli utkání. I všem rodičům, dědečkům i babičkám, členům Fan Clubu SC Kolín, zástupcům vedení oddílu, kteří nás přijeli podpořit. I ostatním fanouškům, kteří na hradeckém stadionu vytvořili skvělou atmosféru a dotáhli nás až do finále,“ dodal Martínek.
Jeho tým se do Hradce kvalifikoval vítězstvím ve své soutěži, kde s naprostou převahou kraloval. „Naše výsledky častokrát dosahovaly dvouciferných čísel. Za sezonu jsme nastříleli přes 300 gólů a náš průměr nastřílených branek na jeden zápas byl přes 11,“ podotkl Martínek.
Závěrečného turnaje se zúčastnilo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Kolín se postupně utkal s Hradcem Králové, Strakonicemi, Porubou a Litvínovem.

Základní skupina
V prvním duelu čekal na mladé Kozly Hradec Králové (3:2). “První zápas ve skupině, kde se projevila velká nervozita našich kluků. První třetinu jsme prohráli a od druhé jsme byli jasně lepší a v závěru se nám dvěma góly podařilo výsledek otočit v náš prospěch,“ uvedl Martínek.
Další soupeř byl ze Strakonic (4:0). “V tomto zápase se velmi projevilo ranní vstávání. První třetinu se hrál vyrovnaný zápas, soupeř měl možná i víc šancí, od druhé třetiny jsme ale my byli lepší. V této třetině jsme dali čtyři góly během sedmi minut,“ podotkl Martínek.
Zajímavostí duelu bylo to, že všechny branky Kozlů vstřelil syn trenéra Robin Martínek .
Kolín měl za sebou dvě výhry a dále ho čekala Poruba (6:0). “Z tohoto zápasu jsme měli velkou obavu, mužstvo Poruby mělo jednoho výrazného jedince. My se ale na tuto variantu velice dobře připravili a v zápase od začátku až do konce jasně dominovali,“ konstatoval kolínský kouč.
Další hodnocení měl připravené po duelu s Litvínovem (4:0). “Toto bylo třetí utkání v tento den (sobota – pozn. red.) a vzhledem k tomu, že Litvínov hrál tento den první utkání, měli jsme obavu, jak ho zvládneme po fyzické stránce. Musím konstatovat, že to byl z naší strany nejpovedenější výkon v celé sezoně, do té doby než jsme začali hrát semifinále s Pardubicemi. Soupeře jsme k ničemu nepustili, i když měl ve svém středu výrazné individuality,“ potěšilo ho.

Semifinále
Díky těmto výsledkům postoupil Kolín do semifinále, kde na něho číhaly Pardubice (4:3). A byl to zápas, na který se dlouho nezapomene. “Toto utkání jsme začali velice špatně, a první poločas (hrálo se 2x15 minut – pozn. red.) se odehrával zcela v režii pardubických hráčů. Na našem týmu se projevila velká nervozita z důležitosti utkání, protože vítěz měl jistou medaili a toto se na nás podepsalo. Závěr jsem prožil v tranzu, protože co se tam dělo, to jsem nedokázal pochopit. Na začátku druhé půle jsme snížili na 1:2, jasně ovládli hru, tak jak Pardubice v prvním poločase a v deváté minutě vyrovnali. Teď jsme nepustili do hry my je. Jenomže tři minuty před koncem jsme dostali na 2:3. Tady jsem měl velkou obavu, že se výsledek nepodaří obrátit. Kluci měli v očích hroznej smutek. Vzal jsem si oddechový čas. Při něm nabádal kluky, že není nic ztraceno, že se pokusíme dotáhnout zápas do samostatných nájezdů. Vrhli jsme všechny síly do útoku a 24 vteřin před koncem z velkého tlaku následovalo vyloučení hráče Pardubic. Po krátké poradě u mantinelu jsme odvolali gólmana a šli hrát v šesti proti čtyřem. 15 vteřin před koncem jsme vyrovnali na 3:3. Byla to super sehraná power play. Dokonce i trenér Litvínova Honza Vopat, bývalý hráč NHL říkal, že se takhle sehraná power play nevidí ani v NHL, natož pak ve čtvrté třídě. Vím, že to byla náhoda, ale kluci splnili do puntíku to, co jsme si u mantinelu řekli. Pardubice byly v šoku, že přišly o vítězství. Ale to nebylo všechno. Do konce řádné hrací doby zbývalo 15 vteřin. Po krátké poradě, kde jsem klukům zdůrazňoval, že patnáct vteřin je dlouhá doba na to dostat, ale i vstřelit branku. Že budeme hrát na jistotu a spoléhat na samostatné nájezdy. Moji hráči to ale nesplnili. Zmocnili se puku a po fantastickém přečíslení 2 na 1 zavěsili téměř do prázdné brány a 5 vteřin před koncem zápasu rozhodli o naší výhře. Naši rodiče pak zaházeli ledovou plochu tradičními pardubickými perníčky. Byl to neskutečný zážitek,“ popsal doslova infarktový mač Petr Martínek.

Finále
Ve finále na jeho svěřence čekal silný Zlín (1:3). A až v posledním utkání v turnaji zaznamenali porážku. “Ve finále nám chyběli fyzické síly. Soupeř byl průměrně o půl hlavy větší. To byl jeden z rozhodujících aspektů, kde rozhodla větší fyzičnost hráčů Zlína. Krůček chyběl. V utkání jsme prohrávali 1:2, pak jsme měli šanci, která skončila pouze vyloučením hostujícího hráče. Nadále jsme se tlačili do útoku s cílem nepříznivý vývoj zvrátit, ale v závěru při velkém úbytku sil soupeř ujel a rozhodl.“
Hráči Kolína i vedení týmu však nemuselo smutnit. Zisk stříbrné medaile je nejlepší odměnou za jejich skvělou práci.
Uspěli i v individuálních oceněních nejlepších hráčů, když Robin Martínek byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého mistrovství.
„Na závěr bych chtěl poděkovat vedení SC Kolín, za podmínky, které nám vytvářelo po celý rok. Dík patří také všem sponzorům, za peněžité i věcné dary, dále městu Kolín za obrovskou podporu pro mládežnický hokej v Kolíně,“ řekl na závěr dojatý Petr Martínek.

Výsledky
SC Kolín - HC VCES Hradec Králové 3:2 (1:2, 2:0). Branky: Král, Martínek, Zemánek. Asistence: Beran 3, Martínek, Zdeněk.
SC Kolín - HC Strakonice 4:0 (0:0, 4:0). Branky: Martínek 4. Asistence: Beran 4, Zemánek 3.
HC VOKD Poruba - SC Kolín 0:6 (0:3, 0:3). Branky: Beran 2, Martínek, Mašín, Matyáš, Zdeněk. Asistence: Martínek 2, Zemánek 2, Pokorný 2, Beran.
HC Litvínov - SC Kolín 0:4 (0:2, 0:2). Branky: Martínek 3, Zemánek. Asistence: Beran 2, Zemánek 2, Martínek, Pilný, Mašín.
Semifinále: SC Kolín - HC Moeller Pardubice 4:3 (0:2, 4:1). Branky: Zemánek 2, Král 2. Asistence: Martínek 3, Beran 2, Mašín, Pokorný, Pilný.
Finále: SC Kolín - HC RI Okna Zlín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branka: Beran.
Sestava – brankáři: Kunášek Michal, Lukáš Josef.
Obránci: Jelínek Radek, Pilný Josef, Zdeněk David, Friedrich Jonáš, Sladký Bohumil, Rytíř Matouš.
Útočníci: Martínek Robin, Beran Lukáš, Zemánek Richard, Pokorný Štěpán, Mašín Patrik, Matyáš Pavel, Král Petr, Křížek Patrik, Jelínek Tomáš ml., Hellmann Lukáš, Šťastný Jan, Hrachovec Dominik, Fišar Tomáš.
Trenéři: Petr Martínek a Tomáš Jelínek.
Vedoucí: Pavel Pokorný a Petr Beran.
Konečné pořadí: 1. RI Okna Zlín, 2. SC Kolín, 3. HC Litvínov, 4. HC Moeller Pardubice, 5. HC VOKD Poruba, 6. HC Letci Letňany, 7. SKLH Žďár nad Sázavou, 8. HC VCES Hradec Králové, 9. HC Strakonice, 10. HC Energie Karlovy Vary.
Nejlepší hráč turnaje – brankář: Daniel Šimonů - RI Okna Zlín
Obránce: Vojtěch Budík - HC Moeller Pardubice
Útočník: Martin Pučera - HC Litvínov
Nejužitečnější hráč: Robin Martínek - SC Kolín