Chrudim - Kolín 1:2

Zápas začal hodně rušně, od úvodních minut se bylo na co dívat. Již při prvním vhazování byl vyloučen za vyhození puku přes mantinel ve vlastním pásmu Fejgl, ale místo, aby se Kolín ujal v přesilovce vedení, vyrobil po 45 vteřinách hry hrubku hostující brankář Melňa, Zadina jej obral o puk a Žák otevřel skóre.

Přesto mohli Středočeši početní výhodu ještě využít, šanci jejich největší letošní posily - Petera Barinky ale chytil betonem Hrazdíra. V 5. minutě bylo přeci jen vyrovnáno a znovu to bylo v oslabení. Chybnou Daňovu rozehrávku potrestal Jan Kubišta, hráč, který v loňské sezoně v Chrudimi hostoval.
Na ledě se pak odehrávala pravá hokejová bitva plnárychlosti, důrazu, šancí a osobních soubojů. Hokej se musel divákům líbit. Stav se však dlouho neměnil, na čemž měli zásluhu oba výteční brankáři.

Kolínský Melňa se vyznamenal zejména v 28. minutě, kdy kryl brejk Zadiny, zakončený jedovkou mířenou mezi betony. O chvíli později na druhé straně zase vychytal chrudimský Hrazdíra tutovku Kubáta. Ve 34. minutě se Středočechům naskytla krátká přesilovka pět na tři a kdyžuž byli Východočeši ve čtyřech, dostal hosty do vedení Barinka- 1:2. Jak se později ukázalo, byla to vítězná branka zápasu. V dalším průběhu se na ledě začalo jiskřit, emoce se stupňovaly a málokdy se hrálo v plném počtu.

V úvodu závěrečné třetiny to byli překvapivě hosté, kdo měli mírnou převahu, kterou mohl ve 45. minutě korunovat znovu Barinka, jeho brejk však Hrazdíra zneškodnil. Z protiútoku zase mohlo být vyrovnáno, nepokrytý Král ale nedokázal u tyčky přesně zasunout puk. V 53. minutě si domácí trenér Lubina vyžádal oddechový čas, po němž vrhli Chrudimští všechny své síly do útoku.Vytvořili si obrovský tlak s řadou šancí, ale ani Král, ani Valko nedokázali Melňu překonat a vyrovnat. Když ke srovnání stavu nevedla ani power play, radovali se hosté ze zisku tří bodů.

Branky: 1. Žák - 5. Kubišta, 34. Barinka. Rozhodčí: Hribik. Vyloučení: 8:8, navíc Šafařík, Konta (oba CH) a Taragel (K) 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 430. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. Kolín: Melňa - Ivičič, Komárek, Morkes, Hrčka, Heřmanský, Pýcha - Barinka, Kubišta, Hruška - Mejzr, Taragel, Kubát - Šebesta, Pomichálek, Čtvrtečka.