Petr Čáslava, který s hokejem začínal v Kolíně, odchází na své druhé zahraniční angažmá. V sezoně 2007/2008 působil v ruském Severstalu Čerepovec, tentokrát míří zatím na šest měsíců do švédského klubu Timra IK.

„Čekají mě ještě čtyři zápasy, poslední v neděli 25.10 v Českých Budějovicích a v pondělí odlétám. Poblíž Timry, v Sundsvallu, mám k dispozici byt, kam za mnou později přiletí i manželka. Očekáváme ovšem radostnou událost, a tak délka jejího pobytu bude závislá na doporučení lékařů a předpokládám, že od nového roku zůstanu ve Švédsku sám. Nějaké informace o prostředí a z klubu mám od Petra Tenkráta, který v Timře loni hrál. V současné době tam z českých hráčů nikdo nepůsobí, z cizinců je v kádru Francouz a pokud mám dobré informace ještě jeden Rus s norským pasem. Nepřítomnost krajanů mi nijak nevadí a možná to je i výhoda, budu muset zvládnou řeč a rychleji zapadnu do prostředí. Mimo hokeje zatím nad ničím nepřemýšlím, díval jsem se na program zápasů a je hodně nabitý. Timra na tom zatím není nijak valně ale doufám a je to také mým přáním, že pomohu mužstvu se zvednout,“ hovořil po vítězném utkání se Spartou Petr Čáslava.

Z hlediště sledoval utkání pardubických hokejistů velký Petrův fanoušek a jinak fotbalová brankářská jednička Kouřimi, Robert Maxian. „Petrovi moc fandím a pokud se mi podaří sehnat vstupenky a mám volno, jezdím do Pardubic na každý jeho zápas. Do Švédska mu přeji, aby se mu dařilo a to nejen hokejově a hlavně, aby mu drželo zdraví,“ řekl na Petrovu adresu Maxian.

(Miloslav Kapic)