Začíná druhá třetina utkání. Kolín do ní jde s jednogólovým náskokem a k dobru má přesilovou hru.

A ta začíná pěkně slibně. Kadlec vyhrává buly a Kolín se posouvá do útočného pásma. Cerk pak posouvá puk na modrou na Nedbala a ten od modré propaluje vše, co mu stojí v cestě. Tomu se říká paráda. Kolín vede 2:0.

Když jdou tři a půl minuty na to hosté znovu do čtyř a na led první lajna, na střídačce se vtipkuje. „To by to tam Karel zase mohl poslat." A taky že jo. Po třinácti vteřinách to tam Nedbal od modré znovu posílá a láme zápas. Kozlové vedou 3:0. A v bráně je navíc drží fantastický František Moravec.

Gólman a další nula
Ten v utkání nakonec polapil pětačtyřicet puků a svá záda nepustil nic. Naopak na druhé straně se síť vlnila. V poslední třetině do ní Kolínští šoupli ještě tři kotouče. Nejdřív Cerk předvedl machrovinku, když po brejku z kruhů pověsil puk na zadní tyč. Skokan pak po Morkesově asistenci dělovkou z mezikruží málem sestřelil gólmana a vše dokonal minutu před koncem v oslabení Kadlec. Ten si vylákal gólmana z brány a kličkou do bekhendu s přehledem zakončil. Zkrátka když se daří, tak se daří.

Nutno dodat, že cestu za vítězstvím načal v prvním dějství třetí útok. Zumrův puk do odkryté kasy dorazil Šafránek a v šesté minutě dodal svému mančaftu potřebný jednogólový náskok a klid.

Kolín – Moravské Budějovice 6:0
Branky: 6. Šafránek (Zumr), 21. Nedbal (Cerk), 24. Nedbal (Hanzl), 48. Cerk (Nedbal, Kadlec), 56. Skokan (Morkes), 59. Kadlec. Rozhodčí: Stolín – Špringl, Tasch. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:0. Diváci: 500.
Kolín: Moravec – Hanzl, Nedbal, Pácal, Výborný, Pýcha, Špringl – Cerk, Kadlec, Malý – Skokan, Kubát, Morkes – Šafránek, Zumr, Ježek – Vágner.