Kolínští Kozlové na ledě brněnské Techniky neustáli poslední třetinu utkání a odjeli domů s debaklem 3:8.

„Před utkáním jsme věděli, že Technika prohrála dva zápasy za sebou, tak jsme předpokládali, že na nás domácí vlítnou. Šli jsme do utkání tedy s taktikou, že to deset minut jen obráníme do středního pásma. A i přesto jsme ve čtvrté minutě prohrávali 0:2 po nedůslednostech a nedůrazu kolem naší branky," popsal první černou kaňku na sobotním mači kouč Kolína Václav Rác.

„Pak jsme dostali ještě laciný gól na 3:0. Ale dostali jsme se do zápasu, nejprve jsme dali na 3:2, pak na konci druhé třetiny na 4:3. Šli jsme do poslední třetiny s tím, že domácí budou trochu nervózní, protože z jasného vedení 3:0 jsme to najednou dotáhli na těch 4:3 a byli jsme ve hře o body," pokračoval Rác a neopomenul fakt, že jeho svěřenci se během druhého dějství zmátořili a nahlas si říkali o body.

„Na počátku třetí třetiny jsme ale šli hned do oslabení ve třech a dostali jsme dva góly. Domácí odskočili na 6:3, a pak už našim hráčům spadla bojovnost a domácí dohrávali zápas v euforii,"poznamenal Rác, co jeho mančaftu vystavilo v poslední dvacetiminutovce červenou.

Jednoduše řečeno. Kozlové nezvládli úvod utkání a úvod poslední třetiny a výsledkem byla vysoká porážka 3:8. „V závěru jsme si navíc nechali dát další dva laciné góly a znehodnotili jsme celý zápas. Hraje se o každý gól. Zápas jsme mohli důstojně prohrát, ale my jsme ho končili v takovém duchu, ze kterého se špatně odráží do dalšího zápasu," bylo líto po utkání kolínskému lodivodovi.

Kromě vysoké porážky Kozlové z Brna odvezli také zraněného beka Martina Bartáka. Pro něj zápas skončil hned v první minutě. Diagnóza? Pochroumané vazy v rameni.

„Těsně před utkáním se nám omluvili Výborný a Pospíšil a jeli jsme do Brna s patnácti hráči a hned v první minutě se zranil Barták, takže jsme hráli na pět beků. Samozřejmě ti beci byli trošku přetížení, takže i to malinko hráli roli," zapřemýšlel nahlas Rác.

„Ale jde hlavně o ty góly, které dostáváme po nedůslednostech. Nedržíme si rozestavení. Proti Brnu jsme udělali velké taktické chyby," dokončil myšlenky s tím, že i na pět beků se na Technice mohli získat body, když by si na ledě každý plnil to, co měl.