Brno – Kolín 8:3

Kolín neměl dobrý vstup do utkání. V páté minutě prohrával už 0:2, ve dvanácté 0:3. Jenže pak dokázal proměnit přesilovku pět na tři a vrátil se od utkání a ve druhém dějství se Kolínští dokonce dotáhli na rozdíl jediného gólu.

Nejprve Cerk zakončil akci po přihrávkách Ježka a Nedbala. Obránce Hanzl pak do kasy domácích tečoval Nedbalovu dělovku od modré. Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 4:3.

Úvod poslední dvacetiminutovky ale kolínským zlomil vaz. Místo aby se modrobílí Kozlové dostali do laufu a pokusili se o obrat, šli do oslabení ve třech. V něm schytali dvě branky a bylo vymalováno. Domácí pak už dohrávali utkání v exhibičním duchu a Kozlům nedovolili mač sebeméně zdramatizovat.

Kolín se i po šestnáctém kole drží na sedmém místě tabulky, bod za šestou Břeclaví a bod před Moravskými Budějovicemi. A právě ty budou dalším soupeřem Kozlů. Kolín je hostí už ve středu.

Branky: 1. Rajnoha (Zapletal, Hnilička), 5. Klimeš (Látal), 12. Mráz (Strýček), 34. Rajnoha (Sedláček), 42. Klimeš (Mráz), 42. Sedláček (Zapletal, Mráz), 45. Odehnal (Brzobohatý), 49. Rajnoha (Sedláček, Zapletal) – 15. Hanzl (Nedbal, Kubát), 25. Cerk (Ježek, Nedbal), 37. Šafránek (Hanzl). Rozhodčí: Netopil, Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:1, 1:2, 4:0. Diváci: 150.
Kolín: Moravec (od 42. Brázdil) – Hanzl, Nedbal, Pácal, Barták, Pýcha, Špringl – Cerk, Kadlec, Malý – Skokan, Kubát, Morkes – Šafránek, Zumr, Ježek.