Kolín - Břecalv 5:3

Úplně hladký průběh ale nedělní utkání nemělo. „Hned na začátku jsme šli dvakrát do oslabení. Tím jsme hosty postavili na nohy a očekávaný úvodní nápor z naší strany se nekonal," litoval kouč Kolína Václa Rác.

Jeho svěřenci ale obě oslabení ubránili, a pak sami dvakrát v početní převaze zaúřadovali. Nejprve Šafránek zasadil do brány puk obránce Pýchy, který ho zavezl až za bránu a přihrával zpoza. Pak z kruhů přesně zamířil Skokan. „Tím jsme dostali utkání jasně pod kontrolu. Potom se v naší hře ale začaly objevovat nedůslednosti a pustili jsme soupeře do vyrovnání," popsal další průběh utkání Rác.

„Zápas se lámal ve třetí třetině. U některých mladých hráčů bylo znát, že jsou nervózní. Ale v jedné z dalších přesilovek se nám podařilo dát gól a k tomu pak ještě další. Vedli jsme 4:2. Ale naše nedůslednosti se objevily znovu, inkasovali jsme potřetí a konec zápasu byl zbytečně nervózní. Někteří hráči neplnili některé věci tak, jak měli,"rozpovídal se kolínský kouč s tím, že obecně vzato si ale Kozlové výhru zasloužili.

„Měli jsme víc šancí a víc ze hry. Soupeř nám dělal problémy jen nahazováním puků do středního pásma a tlakem jejich útočníků na naše beky. Jinak ničím nepřekvapil a nepředvedli žádné zázračné kombinace," upřesnil.

Co ale dělalo Kolínským problémy, to byl přechod přes střední pásmo. Tam zbytečně ztráceli puky. „Odvinulo se to od hry útočníku. Ujížděli obráncům a chtěli dávat další branky. Tak se hokej nehraje, to je cesta do pekla," upozornil kolínský lodivod a popsal moment utkání, kdy to na ledě klapalo, jak mělo.

„Při čtvrtém gólu Morkes pomohl v obraně. Vybojoval puk až za bránou. Posunul ho na rozjetého Šiftu a z té hloubky našlapal, přesel rychle do útoku, dorážel Šitův puk a dal gól. Udělal tu práci útočníka, jak se to má dělat. Vzadu pomohl, a pak se svou vehementností dostal před bránu a dorážel," rozplýval se Rác.

Na kolínské hokejisty letos čekají už jen dva zápasy na ledě soupeřů. Nejblíže ve středu zajíždějí na led třetího Žďáru nad Sázavou.
„Žďárští nemají poslední dobou výsledky. Určitě se na nás připraví. Budou mít podporu domácích diváků. Chodím tam kolem sedmi set lidí. Očekávám dobré utkání a my se tam budeme prát o to, abychom s aktuálně třetím Žďárem získali kontakt v tabulce. Můžeme tam jen získat," hlásá dopředu kolínský lodivod Rác.

Branky: 12. Šafránek (Pýcha, Ježek), 13. Skokan (Pácal), 53. Zumr (Pácal, Šafránek), 55. Morkes (Šifta), 60. Malý (Šafránek) – 28. Zábranský, 46. Bolfík (Beneš), 59. Bartoš (Lechner). Rozhodčí: Luczków. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:0, 0:1, 3:1. Diváci: 650.
Kolín: Moravec – Nedbal, Hanzl, Výborný, Pácal, Pýcha, Chaloupka, Špringl- Cerk, Kadlec, Malý- Vágner, Skokan, Morkes – Šafránek, Zumr, Ježek – Šifta.