Kolín vstoupil do zápasu jako dravá ryba a během pěti minut si vypracoval tříbrankový rozdíl. Ten ovšem záhy ztratil a z kolínské svatyně byl odvolán gólman Melna po dvou laciných brankách. „Nebyla to chyba gólmana, ale potom znervózněl. Nechtěl jsem ho nechat vykoupat, a tak jsem ho radši stáhnul,“ vysvětlil kouč Kolína Stanislav Bednář.

Radovan Biegl, tentokrát od začátku v roli náhradníka, se už v brance nezmýlil. Kozlové přidali dlaší tři branky a zvítězili 6:2. „Myslím, že jsme hráli hokejově. Soupeř byl tvrdý, důrazný. Často až za hranicemi pravidel. My předvedli o hodně lepší výkon,“ řekl po zápase kolínský kormidelník.

„Nám bohužel utekl začátek první třetiny. A i když jsme to pak dotáhli a po zbytek první třetiny byli lepší, utekl nám i začátek druhé a stav už se zvrátit nedal. Obzvlášť proti takovému soupeři. Je vidět, že má Kolín několik hráčů s extraligovými zkušenostmi. Odehráli jsme zápas v rámci možností,“ hodnotil Michal Bříza, trenér Benešova.

V kolínském dresu se poprvé představil královehradecký Miroslav Fišer a trenéra přesvědčil „Je to bruslař, bojovník, dobrý hráč a navíc centr, kterého potřebujeme,“ pronesl na jeho adresu Bednář. Povedenou domácí premiéru pak zažil i další centr - zkušený třicetiletý slovenský borec Peter Barinka. Závěr mu však pokazil nešetrný zákrok soupeře, po němž musel využít lékařské pomoci. Měl rozseklé obočí.