„Písek je velice kvalitní soupeř. A my hráli bohužel bez gólu. Naše hra nebyla místi úplně špatná, ale neměli jsme důraz v koncovce. Ve druhé třetině jsme dostali dva laciné góly a bylo po hře,“okomentoval stručně středeční duel Kozlů s Pískem kouč domácích Stanislav Bednář.

Jeho svěřenci po několikáté v řadě nepodali dobrý výkon. Tentokrát propadávali nejen ve hře dozadu, ale navíc byli impotentní ve hře dopředu. Gólman Písku Pinkas si v Kolíně připsal nulu. „V poslední době jsme měli velkou marodku a až na poslední dva tréninky jsme se sešli ve víceméně plnější sestavě, takže nejsme sehraní, a to se hodně projevilo. Chyběla nám především sehranost před brankou. Byli jsme tam nejistí,“ mínil Bednář.

Na druhou stranu vyzdvihl hru Písku. „Jsou to zkušení hráči a umí to. Navíc se jim i dařilo. Třikrát to tam plácli a dali tři góly. My jsme bušili a neprošlo nic,“ litoval kolínský kouč.

V Kolínském dresu chyběli stále zranění Manhrat a Čtvrtečka a na seznam přibyl ještě Jan Morkes, kterého trápí problémy se zády, a Martin Rejthar, který má náběh na zápal plic. V obranných řadách scházel i Tondr hrající za Benátky nad Jizerou. Kolín tak začínal hru na pět beků a až v průběhu zápasu se zapojil i šestý obránce Tomáš Procházka. „Dlouho teď netrénoval, tak jsme to zkusili takhle,“ zdůvodnil tento tah Bednář. „Pak se do hry zapojil, stejně jako i tři junioři,“ doplnil.

Kolínský dres také letos poprvé oblékl útočník Jan Kubišta, který v aktuální sezoně zatím hájil barvy prvoligového Hradce Králové. Po zranění zápěstí se ale nyní rozehrává doma, v Kolíně. „Honza po dvou měsících poprvé zasáhl do hry. I na něm byla vidět nerozehranost. Chtěl nám pomoct, bojoval, ale ta dlouhá doba absence je znát. U něj je to ale otázka týdne, deseti dnů, a bude zase jinde, tam kde byl,“ nepochybuje Stanislav Bednář.

(Tereza Hölzlová)