Druholigový aktiv přinesl odpovědi na mnoho otázek, které se před startem nového druholigového ročníku nabízely. Především se prozatím ujasnilo, že týmy z Vysočiny nebudou přeřazeny do moravské skupiny, jak se spekulovalo.

Rozdělení skupin se musí ještě potvrdit
Důležité je ale zmínit, že nasazení do skupin a systém soutěže je prozatímní. Vše se může ještě změnit. Dva týmy z moravské skupiny, která nyní čítá 11 týmů, mají totiž finanční potíže a v nejbližších dnech se musí vyjádřit, zda skutečně nastoupí nebo nenastoupí. Pokud by si své finanční závazky do určeného termínu nevyřešily, dva týmy ze skupiny Západ by přešly na Moravu do skupiny Východ a uzpůsobil by se tomu u systém soutěže.
Prozatím platí model z loňska, který se loni odsouhlasil na dvě sezony. Celkově devětadvacet týmů je rozděleno na 11 mančaftů ve skupině Východ a 18 mančaftů ve skupině Západ.

Herní systém
Jak už bylo nastíněno, velké změny v herním systému nenastávají. Skupina Východ hraje čtyřkolově, skupina západ dvoukolově. Do play off postupuje 16 týmů ve skupině Západ a 8 týmů ve skupině Východ. Do kvalifikace o 1. ligu postupuje jeden tým z Východu a dva týmy ze Západu. Tam se utkají každý s každým doma venku a rozhodne se o dvou přímo postupujících do 1. ligy.

Sestupuje jeden tým ze Západu a jeden tým z Východu.

Informace o herním systému byla týmům přednesena jako fakt. Nicméně zástupci svazu nechali zástupce týmů vyjádřit souhlas a nesouhlas se systémem, aby si udělali obrázek směrem k příští sezoně. Účastníci skupiny Západ by se systémem ve výsledku souhlasili, zástupci skupiny Východ naopak nesouhlasili téměř ve stoprocentní míře. Kolín s aktuálním systémem nesouhlasil.

Rozdělení skupin
Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.
Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín. 

Rozlosování a přidělená čísla
1 – Řisuty
2 – Děčín
3 – Klatovy
4 – Kolín
5 – Moravské Budějovice
6 – Sokolov
7 – Jindřichův Hradec
8 – Jablonec n/N
9 – Trutnov
10 – Kobra Praha
11 – Nymburk
12 – Vrchlabí
13 – Beroun
14 – Bílina
15 – Žďár n/S
16 – Klášterec n/O
17 – Tábor
18 – Pelhřimov

Termínová listina (pro model 18 týmů ve skupině Západ)
září
17.9.; 20.9.; 27.9.
říjen
4.10.; 8.10.; 11.10.; 18.10.; 25.10.; 28.10.
listopad
1.11.; 8.11.; 15.11.; 17.11.; 22.11.; 25.11.; 29.11.
prosinec
6.12.; 13.12.; 17.12.; 20.12.; 27.12.
leden
3.1.; 10.1.; 14.1.; 17.1.; 21.1.; 24.1.; 31.1.
únor
4.2.; 7.2.; 11.2.; 14.2.; 21.2.; 25.2.
V březnu začne play off, vše se bude odvíjet od počtu účastníků. 

Ostatní týmy Kolín a Nymburk nepodpořili, soboty mají přednost
Kozlové vyrazili na druholigový aktiv hned s několika nápady a návrhy. V tom prvním se připojili k Nymburku a ještě několika dalším členům. Úspěšní ale nebyli.

,,Nymburk společně s námi vyvolal hlasování o striktních sobotách v druholigovém kalendáři," nastínil prezident SC Kolín Václav Nedbal, který se druholigového aktivu za Kozly zúčastnil, že právě dva geografičtí sousedé chtěli jednu věc společnou, a to vrátit neděli jako možný hrací den.

Hlasováním bylo zamítnuto hrát volně soboty či neděle, nicméně svaz opustil od absolutní striktnosti a vyjádřil souhlas s tím, že pokud kterýkoliv z týmů požádá soupeře, aby se jejich domácí utkání hrála v neděli, a soupeř výzvu na neděli potvrdí, svaz to bude akceptovat. Kolín tedy s největší pravděpodobností před startem soutěže všechny soupeře osloví.

Zároveň se jednalo o termínu startu druholigové soutěže. Navržené termíny 6. září a poté 13. září nebyly odsouhlaseny a začínat se tedy bude až ve středu 17. září.

Kozlové určili nové pravidlo
Zástupce Kolína Václav Nedbal navrhl na aktivu novinku do technických norem soutěže, a to nutnost mít odehráno za tým 50% v základní části nejen pro baráž (která už byla zrušena), jak tomu bylo loni, ale už pro play off. Tento návrh byl přijat, a tak se toto nové pravidlo od nadcházející sezony zakotví do technických norem druholigové soutěže.

Jedno je díky tomu jasné, týmy se ve vyřazovacích bojích nebudou moct posilovat o hráče, kteří za ně nehráli víc jak polovinu utkání už v základní části. Do výhody se tedy nemohou dostat družstva, která se pro play off dokáží posílit cizími koňmi.