Kromě již známých soků (Nymburk, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice a Jindřichův Hradec a pravděpodobně i Chotěboř) se Kozlové budou potkávat s nováčkem druhé ligy Vrchlabím a s celky z loňské skupiny západ: Tábor, Řisuty, Děčín, Klatovy, Klášterec nad Ohří, Sokolov, Kobra Praha, Jablonec, Bílina, Milevsko). „Přijdeme o zajímavé soupeře, jakými byl Hodonín nebo Brno, ale zase přibude Tábor, Vrchlabí, Řisuty," pozitivně podotkl manažer kolínského áčka Jakub Plašil.

Perličkou je, že loni prvoligový Písek z důvodu mnohamilionového dluhu doposud nepřihlásil ani druhou ligu a bude hrát maximálně krajský přebor.

Nové rozložení druhé ligy do dvou skupin bude mít vliv i na změnu herního systému. Zatímco ve východní skupině budou hrát čtyřkolově, celkem tedy 44 utkání v základní hrací části. Skupina A bude hrát dvoukolově. V základní části tedy kluby odehrají 34 mačů. Následovat bude osmifinále hrané na dva vítězné zápasy, od čtvrtfinále už se pak bude hrát klasicky na tři vítězná utkání.

Do baráže o první ligu postoupí vítěz play off ze skupiny B a oba celky, které se probojují do finále play off ve skupině A (zatímco skupina B bude mít 1 svého vítěze, skupina A bude mít dva své vítěze pozn.red.). Podobný klíč bude i na sestupových příčkách. Zatímco na východě sestoupí jeden poslední tým, na západě hned dva.

Co je pro Kozly úplnou novinkou, to je přísné určení hracích dnů. K tradiční středě přibude do kalendáře sobota. „Vyvolali jsme hlasování o možnosti hraní utkání také v neděli, protože je to tradiční herní den pro Kolín a chtěli jsme vyhovět přání kolínských fanoušků, ale byli jsme přehlasování. Pro neděli hlasovaly pouhé tři kluby," popsal kolínský manažer, který se aktivu společně s prezidentem klubu Václavem Nedbalem účastnil.

Další novinkou je povinný start tří hráčů mladších 22 let v za každý tým v každém utkání. „My jsme navrhli hlasovat dokonce o tom, aby povinný počet těchto mladých hráčů byl pět, ale taky jsme byli přehlasování. Pro bylo 12 klubů," přidal k dobru Jakub Plašil. „Start těchto hráčů v utkání budou kontrolovat po vzoru extraligy a první ligy přímo rozhodčí, a pokud za nějaký tým v utkání 3 hráči mladší 22 let nezasáhnou, zápas bude automaticky kontumován," vysvětlil ještě, jak bude nové pravidlo fungovat.

Spousta změn, která od příští sezony v druholigovém hokeji nastane, má dle svazu dvojí záměr. Svaz chce zatraktivnit soutěž a zmenšit počet najetých kilometrů. To se dotkne i Kolína, ten si dle prvních propočtů polepší o stovky kilometrů. „Máme novou situaci a budeme se tomu muset přizpůsobit. Trénujeme poctivě, makáme, tak věřím, že to zvládneme," hlásá po aktivu manažer Kozlů Jakub Plašil.

Poslední novinka, kterou zástupci ČSLH na aktivu prezentovali, souvisí s deníkem Sport. Stejně tak, jak jsou zvyklí fanoušci fotbalu, tak i příznivci hokeje si v deníku Sport nyní přijdou na své. Od nové sezony, která začne 14. září, začne ve Sportu vycházet příloha Český hokej, kde budou kompletní statistiky od extraligy až po krajský přebor.