Rovnou a po hlavě, tak by se dal shrnout vstup kolínských hokejistů do letošní přípravy. Na led vyrazili až v polovině srpna a hned druhý den vyjížděli k prvnímu přípravnému utkání.

To v Děčíně prohráli 1:9. Chuť si spravili ale ve čtvrtek na domácím ledě, kdy po teprve dvou trénincích porazili sousední Nymburk, a to 4:1.
Zatímco v prvním utkání se jediným kolínským střelcem stal kapitán Josef Malý, ve čtvrtek se našlo střelců více. Všechny góly ale i tak zůstaly v jedné lajně. Útočné trio ve složení Mejzr, Pospíšil, Morkes se radovalo ze všech čtyř branek.

Do přípravy s novou posilou
Trenér Kozlů Stanislav Bednář má zatím k dispozici dvacet jedna hráčů. Mezi nimi jsou také dvě nové tváře. Kromě juniorského gólmana z Hodonína, jehož jméno zatím klub oficiálně nezveřejnil, kolínské řady posílil excelentní zkušený bek Tomáš Pácal. Devětatřicetiletý obránce je odchovanec Kolína a řadu let odehrál v české nejvyšší hokejové soutěži. Nejvíce let odehrál v Pardubicích, ale oblékal také dres Jindřichova Hradce, Třince nebo Plzně.

Zkušený obránce zatím trénuje po boku Martina Bartáka, jednoho z juniorů, který se během letní přípravy zařadil do seniorského týmu.

Více informací o průběhu přípravy kolínských hokejistů, o sestavě a další zprávy ze zákulisí klubu čtěte v Deníku v dalších dnech.