Na čem aktuálně pracujete?
Momentálně připravujeme soupisky hráčů všech tříd, které jsou potřeba odevzdat do určitého data. Prodlužujeme registrace hráčům, protože hodně klukům končí platnost. Plánujeme rozpis tréninků na ledové ploše na zimu, aby to bylo v součinnosti s rozvrhem ve škole. Do toho začaly letní přípravy, takže je toho od rána do večera.

Zatím jste zmínil spíš tu kancelářskou práci. A právě tam míří moje další otázka. Co všechno se musí zařídit před startem hokejové sezony? To, že se trénuje a hrají zápasy, veřejnost vidí, ale co je ta černá práce za tím, bez které by se sezona nemohla ani rozjet?
Kromě toho, co jsem už zmiňoval, tak je to v tuto dobu ještě domlouvání a objednání autobusů, dohodnutí přátelských zápasů, prodlužování hostování u některých hráčů, vyřizování zdravotních prohlídek a tak dále. Momentálně jednáme také o posílení staršího dorostu, protože tam není dostatek hráčů.

A do toho už zmiňované trénování. Trénujete sám jako hráč 
s áčkem, ale zároveň jako trenér u třech mládežnických týmů. To je asi zápřah, co?
Je to frmol. Léto je časově náročné, protože tréninky probíhají skoro všechny ve stejnou dobu. Já z funkce šéftrenéra mládeže mám na starosti 6. a 8. třídu, ale u každé třídy je i asistent, který 
v podstatě s těmi kluky během letní přípravy trénuje. Já chodím jen občas, protože trénuji ještě mladší dorost a sám jako hráč s áčkem. Zima je v tomto ohledu lepší, protože je jedna plocha a víc tréninků nemůže probíhat současně. Na čas to bude v zimě náročnější, ale dá se to mnohem lépe zorganizovat. Člověk se nemůže v létě rozčtvrtit, aby byl na čtyřech trénincích zároveň.

Jak to tedy během letní přípravy funguje prakticky?
Prakticky to funguje tak, že jsme s asistenty u 6. a 8. třídy domluveni, jaká bude náplň tréninků, na jakých místech se budou konat a podobně. A oni de facto ty tréninky vedou. Já vedu tréninky mladšího dorostu. V zimě, na ledě, už je to jasné. Tam budu se všemi týmy na ledě vždycky.

Zmínil jste mladší dorost. Tam jste trenérem už druhý rok. Jak vám začala příprava?
Na seznamu mám 22 kluků, 
z čehož je tedy 5 brankářů. Tím se tedy dost snižuje počet hráčů do pole. Na prvním tréninku jsme se sešli v sedmnácti, někdo je nemocný a zraněný. Tak snad to dáme dohromady. Teprve se příprava rozjíždí.

A co v áčku, tam trénujete už 
o něco déle…
V áčku trénujeme už od konce dubna a tam se to rozjíždí taky dost. (úsměv)

Co jsme slyšela, tak vás nový trenér Rác nešetří…
Pro některé je to velká změna, větší porce. Nicméně já jsem byl 
v Hradci Králové zvyklý trénovat přes léto dvoufázově, takže to pro mě osobně není taková veliká změna. Změna je jen v tom, že se mi to nakumuluje od tří hodin do osmi. I s mladším dorostem vybíhám, takže ten pohyb mám jako kdybych trénoval dvoufázově.

Jak to máte vůbec vy s touto fází přípravy? Obecně bývá suchá příprava mezi hráči nepopulární…
Je to tak. Ono to bolí. Ale mně to nevadí. Nemůžu říct, že by mi to vadilo, nebo že bych se v tom úplně vyžíval, ale k hokeji to patří. Zařazují se ale hodně i hry, a to je vždycky zpestření.

Jak vás přijali hráči v áčku. Byl jste coby hráč dlouho mimo Kolín. Nicméně v týmu jsou jak vaši spoluhráči z mládí, tak kluci, kteří kdysi chodili na hokej na Káďu…
No, to nevím, jestli chodili na Káďu.

Jasně, že ano. Jsou tam moji vrstevníci a já kdysi chodila na hokej na Káďu…
Tak dobře. Jinak moji spoluhráči bývalí jsou tam dva, Venca Čtvrtečka a Karel Nedbal. S Tomášem Pácalem jsem nehrál, protože byl pryč, ale jinak je to taky vrstevník. Se zbytkem týmu se seznamuji. První, co jsem zakázal, bylo vykání (smích). Ale vlastně vesměs většinu kluků znám a oni mě z mého působení v Kolíně coby trenéra. Hodně kluků jsem trénoval ve starším dorostu nebo v juniorce jako asistent, takže je znám. Jediná generace, která mi proklouzla, kterou neznám, je generace kolem Mazáka a Čuba (Martin Mejzr a Pavel Kubát pozn.red.)

Už jste přemýšlel o tom, s kým byste si chtěl zahrát v lajně?
To chci nechat na trenérovi. Žádný hráč by si neměl vybírat, 
s kým chce hrát.

Neříkám, že byste si měl vybírat nebo dokonce o tom rozhodovat, ale v hlavě by se vám leccos honit mohlo…
Ne, ne. Moje představa byla taková, že bych díky věku předával zkušenosti spíš mladším. S mladšími kluky 
v lajně bych si to asi představoval, ale konkrétní představu nemám.

Jak je to teď vůbec s vámi a Hradcem Králové. Papírově jste královéhradecký hráč…
Přesně, jak říkáte, jsem pořád hráč Hradce Králové. Jednání s Kolínem jsou momentálně na mrtvém bodě. Vyskytly se názorové rozpory ohledně odstupného. Zatím nedošlo k dohodě. A uvidíme, jak se oba kluby dohodnou.

V Hradci Králové jste byl pět let. Nebude se vám po tamním prvoligovém prostředí stýskat? Nebo jste dospěl k názoru, že uzrál čas tam skončit?
Na rovinu, dostal jsem nabídku z Kolína na trénování. Vzhledem k mému věku by se už nemusela opakovat. Bude mi jednačtyřicet. Prodloužit si o rok kariéru hráče, nemusel bych za rok takovou nabídku dostat. Myslím si, že by nebyl problém v Hradci ještě rok vydržet, ale takto jsme se rozhodl.

Než jste začal hrát v Hradci Králové, hrál jste řadu let 
v Mladé Boleslavi. Tam jste byl kapitán, byla to velmi úspěšná etapa vašeho hokejového života. Teď Boleslav spadla z extraligy, mohl jste si proti ní zahrát. Sledujete pořád její výsledky?
Sleduji to. V Mladé Boleslavi jsme byl šest sezon a výsledky sleduji celou dobu, co tam nejsem. A co se týče mě a zahrání si proti ní, na jednu stranu mě mrzí, že si proti ní nezahraji příští sezonu v té první lize, rád bych se tam vrátil jako soupeř.

Boleslav hrála celou tu dobu, co jste byl v Hradci, vlastně první ligu, že?
Ne, ne. Já jsem odešel z Boleslavi, když se nám postup nepodařil a ještě rok tam pak hráli první ligu. Já jsem tam vlastně jako soupeř jednou nebo dvakrát hrál. Teď by to ale bylo pikantnější.

Na závěr odbočím k trochu nepříjemnému tématu. Po Kolíně běhá spousta informací. Říká se, že váš návrat sem nemá moc společného s trénováním jako takovým, jako spíš s tím, abyste mohl hrát v áčku…
Už jsme taky slyšel, že hlavní cílem bylo to, abych se sem vrátil jako hráč do áčka. Ale jak už jsme řekl, já jsem sem přišel trénovat, a pakliže by podmínky z Hradce byly pro Kolín nevýhodné, tak bych tady hráčskou kariéru nezačínal. Samotná hra nebo áčko jako takové, to je bonus. Hlavní je trenérská práce 
v Kolíně. Vést tady to trenérské zázemí, do toho mám chuť a doufám, že to bude klapat.

Takže, když by se kluby nedohodly, jste ochoten hraní hokeje obětovat a naplno byste se věnoval jen trenérské práce?
Přesně tak. Samozřejmě chtěl bych hrát, to je přirozené, ale trénování mládežnických kategorií je na prvním místě.

 Jiří Kadlec
Datum narození: 10. 8. 1971
Povoláni: hokejista, šéftrenér mládeže TJ SC Kolín
Stav: ženatý
Děti: Jiří (18), Antonín (14)
Hokejový post: útočník
Nejoblíbenější jídlo: je mi to jedno, nejím jen kečup a tatarku