Třetí sportovní setkání hokejových fanklubů se opět konalo na půdě pořádajícího týmu z Benátek nad Jizerou, ale poprvé se kvůli počtu účastníků musel turnaj rozdělit na dva dny. Kolín přijel s cílem vyhrát cenu fair–play, kterou získal na obou předchozích ročnících. Po výsledkové stránce se Kozlům dříve moc nedařilo, když dvakrát skončili poslední.

Historie se však začala přepisovat hned prvním utkáním, kdy Kolín získal vůbec první výhru během tříleté existence turnaje za vítězství 1:0 nad celkem z Ústí nad Labem. A od začátku bylo jasné, že úspěch má na bedrech především brankář kolínských fanoušků a zároveň objev loňské hokejové sezony v Kolíně, mladík Jiří Blažek, přezdívaný Bláža. „Naše taktika byla postavená především na výkonu Bláži. Pokud má tým v brance takovou oporu, hned se mu hraje lépe,“ chválil trenér fanoušků Václav Kučera kolínského brankáře, který nakonec po právu získal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje.

Druhý zápas se Šumperkem skončil remízou 1:1, když moravský celek srovnal až tři vteřiny před koncem utkání. Poslední duel prvního dne čekal na Kozly spřátelený klub z domácích Benátek. V něm nakonec budoucí šampion od Jizery zvítězil těsně 3:4.

Druhý den připravili Kozlové všem zúčastněným šok, když si poradili se silnou Mladou Boleslaví posílenou o řadu registrovaných hokejbalových hráčů poměrem 3:0 a postoupili do boje o celkové třetí místo. V něm už však nestačili na nováčka turnaje z České Lípy, v jehož barvách nastoupil i Pavel Mrňa, hráč hokejové Sparty Praha. Ač se Kozlové do poloviny utkání drželi, nakonec prohráli poměrem 1:3 a skončili tak na překvapivém čtvrtém místě.

„Je to skvělý výsledek. Kluci se semkli a vytvořili úžasnou partu. Byl to skvělý turnaj, který posílil i přátelské vazby mezi jednotlivými týmy,“ dodal Kučera, jehož svěřenci se na turnaji určitě ukáží i příští rok. A určitě již nepřijedou v roli outsiderů.

VÝSLEDKY TURNAJE:

1. Ústí nad Labem – Kolín 0:1
2. Česká Lípa – Hradec Králové 6:0
3. Benátky nad Jizerou – Šumperk 4:2
4. Chrudim – Havlíčkův Brod 9:0
5. Mladá Boleslav – Ústí nad Labem 3:0
6. Kolín – Šumperk 1:1
7. Česká Lípa – Havlíčkův Brod 3:1
8. Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav 4:1
9. Chrudim – Hradec Králové 8:1
10. Ústí nad Labem – Šumperk 1:8
11. Kolín – Benátky nad Jizerou 3:4
12. Česká Lípa – Chrudim 1:2
13. Šumperk – Mladá Boleslav 1:1
14. Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 1:5
15. Havlíčkův Brod – Hradec Králové 1:4
16. Mladá Boleslav – Kolín 0:3
_____________________________________________

Zápasy o umístění

O 7. místo Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 0:6
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 1:0
O 5. místo Hradec Králové - Šumperk 1:4
O 3. místo Kolín - Česká Lípa 1:3
O 1. místo Benátky nad Jizerou - Chrudim 2:0

Cena fair-play: Hradec Králové

Nejlepší střelec: Marek Kišš, Martin Šulc, Radek Musil (všichni Chrudim, 4 góly)

Nejlepší brankáři:

1. Jiří Blažek (Kolín)

2. Filip Ament (Chrudim)

3. Procházka Luděk (Šumperk)