V sobotu 17. září čeká Kolín první zápas sezony. A hned proti Pardubicím. To je nově vzniklý tým, kde je několik exkolínských hráčů. Jak k tomuto rozdělení došlo a proč?
První zmínky o možnosti vytvoření týmu v Pardubicích jsou tak čtyři roky staré. Současný tým v Pardubicích je vlastně přirozeným aktem. Z Pardubic a nejbližšího okolí jezdilo do Kolína hrát několik hráčů, takže vznik nového týmu v jejich bydlišti je pro ně z finančních i logistických důvodů přínosem. Určitě je i několik hráčů z míst na východ od Pardubic, kde spádovost Pardubic bude hrát svou roli. A pro ně je už Kolín daleko. A samozřejmě, že zásadním důvodem je i jméno Pardubic na hokejové mapě ČR.

Kdo všechno Kolín opustil před nadcházející sezonou?
Z týmu odešlo osm hráčů. Richard Buhr, Vojtěch Buhr, Michal Hron, Vladimír Obořil, Lukáš Štěpják, Tomáš Kvoch (reprezentant ČR pozn. red.), Pavel Kubeš (reprezentant ČR, kapitán reprezentace a bývalý kapitán Kolína pozn red.) a Michal Geier (reprezentant ČR, hostoval z Karlových Varů v Kolíně, nyní hostuje v Pardubicích pozn .red.).

To je velká porce. Kdo je tedy letošním kapitánem Kolína?
Kapitánem týmu Draci Kolín zvolili hráči Jiřího Raula. Je to jeden z klíčových hráčů reprezentace a spolu se Zdeňkem Šafránkem vůdčí osobnost týmu Draci Kolín. Jirka je univerzální hráč, který dokáže soupeři otrávit zápas nejen svoji důslednou a skvělou hrou, ale i spoustou branek, kterou doposud nastřílel jak za Kolín tak i reprezentaci.

Jaké cíle si kladete do nadcházející sezony. Troufáte si i po odchodu tolika hráčů pomýšlet na obhajobu titulu?
I když by se mohlo zdát, že když nás opustila polovina hráčského kádru, půjdeme herně dolů, tak opak je pravdou. I letos je pro nás zisk titulu hlavním cílem. V historii se ještě nikomu nepovedlo získat zlatý hattrick. Po dvou titulech za sebou to chceme zkusit.

Soupiska týmu Draci Kolín
Petr Boček
- brankář; Jiří Raul - kapitán, reprezentant ČR; Zdeněk Šafránek - reprezentant ČR; Petr Novák; Robert Pabst - německý reprezentant; Petr Bejvl; Radek Dobruský - po roce návrat z hostování v pražské Spartě; Jaroslav Sládek; Petr Hrdý; René Glier; Martin Němec - hostování z pražské Sparty; Martin Hornich - hostování ze Studénky, přestěhoval se z Moravy do Nové Paky. Trenér: Stanislav Tejkal