Kolín – Žďár nad Sázavou 0:3

Nemastný, neslaný. Takový byl výkon Kolínských hned od začátku. Nedařil se jim přechod přes střední pásmo a navíc, spíš než na hru dopředu museli myslet na útočnou náladu hostí. Ti hrozili už od první minuty. A tak bylo nakonec překvapením, že po řadě neproměněných pokusů první branku vsítili ve vlastním oslabení. Kotlík svůj únik korunoval bekhendovou trefou.

Když pak v úvodu druhé části Koželuh trefou od modré proměnil přesilovku, nevypadalo to s Kozly zrovna růžově. A co teprve chvíli na to. Opět trefa od modré, opět Koželuh, tentokrát však zase ve vlastním oslabení. To byla ledová sprcha.

„Nedařilo se nám vůbec nic. Chtěli jsme se dneska chytnout, ale dostali jsme první hloupý gól, pak najednou dvě rány od modré a bylo po zápase. Dostali jsme se do křeče a nešlo to,“ komentoval trenér Kozlů Stanislav Bednář vývoj utkání. „Zkoušeli jsme pak vše možné, měnit pětky a nešlo to,“ dodal.

Jeho kádr navíc do utkání nastoupil znovu nekompletní. Tentokrát jen se čtyřmi beky. A to měl Bednář dalších šest hráčů na bidle. Nutno však dodat, že ze čtyř obránců byli dva junioři a dva starší dorostenci. „Určitě jsme nepřemýšleli o tom, že bychom je postavili od začátku. To jsme si netroufli. Když by na to byla v průběhu zápasu situace, tak bychom je tam dali, ale od začátku ne. V úterý s námi byli teprve poprvé na tréninku. Nebojím se je tam dát, ale nepomohlo by jim to. To bychom museli být ve formě. My jsme na tom teď špatně a ti mladí hráči by ty začátky měli o hodně těžší,“ zdůvodnil kouč Bednář, proč nechal tolik hráčů vysedávat na lavičce.

Nakonec však dva náhradníky do utkání pustil. Mezi nim i i juniora Špringla, který společně se Skokanem pomohl od třetí třetiny kolínské defenzivě.
„Chtěl jsem, aby ti čtyři beci, co takto hrají už několik zápasů v řadě, aby si taky trochu orazili,“ vysvětlil Bednář.

Jeho tým ale i tak prohrál. Pro Kozly včera nic nebylo impulsem. Zkrátka to nešlo. Kolín nakonec prohrál 0:3. „Mužstvu se nedaří a je to i tím, že hrajeme na málo hráčů. Osm lidí odtáhlo celou sezonu. Hráli jsme skvěle, ale bohužel ta únava se dostavila,“ zná příčinu kolínských neúspěchů z poslední doby Bednář.

Na kolínské střídačce bylve středudo zápasu připraven i šestnáctiletý obránce Karel Nedbal mladší. Syn Karla Nedbala staršího, aktivního hráče kolínských Kozlů, který ještě letos vypomáhal v prvoligovém Hradci Králové a kterýve čtvrtek 2. únoraslaví čtyřicáté narozeniny. Jestli si oba dva bok po boku zahráli čtěte už v sobotu! Kolínský deník pro vás připravil rozhovor s Karlem Nedbalem starším.

Branky: 14. Kotlík, 22. Koželuh (Sobotka M.), 26. Koželuh (Kuba). Rozhodčí: Horňáček – Ledinský, Kotek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 480. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:0.
Kolín: Brázdil – Nedbal, Pýcha, Barták, Pácal – Skokan, Kubát, Malý – Mejzr, Pospíšil, Morkes – Herwig, Cerk, Ježek – Čtvrtečka, Špringl.