Jesenice – Žabonosy 1:5

Než se stačili hokejisté Žabonos na ledě soupeře rozkoukat, už prohrávali 0:1.Nicméně, nakonec to nic neznamenalo.
Domácí už totiž gólmanovi Svobodovi nedokázali dát ani jednu branku a hostům to naopak do jejich svatyně padalo. Sečteno podtrženo, Žabonosy si odvezly tři body.

„Utkání se nám v konečném součtu povedlo, i přesto že jsme v první třetině prohrávali. Dalo by se říci, že jsme z minima vytěžili maximum, kdy jsme z malého počtu šancí dokázali pětkrát skórovat. Za stavu 3:1 ještě soupeř tlačil a mohlo být zle, naštěstí se nám ale podařilo vše ustát a v závěru zápasu jsme tak už jen kontrolovali hru,“ komentoval čtvrteční zápas útočník Žabonos Jiří Honz mladší.

Branky: Hutla, Pecka, Kapička, Š. Kunášek, Holoubek. Třetiny: 1:0, 0:3, 0:2. Žabonosy: Svoboda – Novák, Pomichálek, Holoubek, Hnida, Skalník, From – Turyna, Král, Kozdera – Honz ml., Beňovský, J. Kunášek – Kapička, Svoboda, Hutla – Lakota, Pecka, Š. Kunášek.

Žabonosy – Příbram 2:6

To v neděli už to taková paráda nebyla. Zelení se tedy dostali zásluhou Beňovského do dvoubrankového vedení, ale rychle o něj přišli a zpět do zápasu už se nedostali. Příbramští jim to nedovolili a vývoj zápasu si jednoznačně pohlídali.

„Zápas jsme nezačali špatně. Vybudovali jsme si dvoubrankové vedení, které jsme ale bohužel stihli ještě do konce první třetiny ztratit. Ve druhé třetině jsme se nevyvarovali zbytečných faulů a v následných oslabeních naše hra pouze utrpěla. Soupeř nám pak nedal moc šancí se zvednout a regulérně nás přejel. Troufám si tvrdit, že silové a dobře bruslící mužstvo Příbrami bylo prozatím zřejmě nejlepším soupeřem, se kterým jsme letos hráli. Ne nadarmo se s dalšími dvěma týmy přetahuje o první příčku v tabulce,“ sportovně uznal mladý forward Honz.

Branky: Beňovský 2. Třetiny: 2:2, 0:2, 0:2. Žabonosy: Svoboda – Novák, Pomichálek, Holoubek, Hnida, Paroubek, From – Turyna, Kozdera, Š. Kunášek – Honz ml., Beňovský, J. Kunášek – Kapička, Svoboda, Hutla – Lakota, Pecka.⋌

Tabulka
1. Velké Popovice 29
2. Rakovník 26
3.Příbram 26
10. Žabonosy 12