Žabáci, jinak se na Kolínsku hokejistům Žabonos neřekne. Má to co dočinění nejen s názvem vesnice, podle níž nesou název, ale i podle zelené barvy, která byla tou hlavní na jejich dresech. Loni však hráči Žabonos oblékli dresy nové, černožluté a černočervené. „Pro letošní sezónu jsme si stanovili podmínku, že se zase vrátíme ke staré dobré zelenobílé kombinaci. Takže se letos určitě navrátí pravé zelené žáby,“ hlásá před startem nového ročníku krajské ligy mužů útočník první lajny Jiří Honz mladší.

Sezona tedy začíná. Jak se na ni těšíte?
Tady si dovolím tvrdit za všechny v týmu, že na letošní sezonu se opravdu těšíme. V kabině panuje dobrá nálada a všichni se hodláme do letošní sezony pustit na plno.

Během léta se v týmu Žabonos událo několik změn. Ať už od toho, že jste si na kolínském zimním stadionu zbudovali kabinu, tak po změnu na postu trenéra. Kdo vás letos povede a jaké jsou další změny v týmu?
Ano, úprava kabiny je v plném proudu a doufáme, že ji co nejdříve dokončíme a budeme se v ní moci konečně zabydlet. Co se postu trenéra týče, tak určitá změna proběhla. Letos nás povedou Tomáš Ekrt společně s Josefem Hnidou. Jinak kádr zůstává vesměs stejný, až na nějaké menší drobnosti. Na výpomoc nám budou k dispozici kluci, kteří loni nastupovali za kolínskou juniorku.

Jaká byla příprava? Byla něčím speciální?
Naše příprava byla speciální především tím, že byla do jisté míry dost neorganizovaná. Víceméně měl každý přípravu individuální. Výjimkou byl hromadný výlet do Krkonoš, z části věnovaný horské cyklistice, kde na to nejvíc doplatil Dan Hutla. Ten si při velkém tréninkovém úsilí přivodil nehezké zranění (smích).

Minulý víkend jste hráli přátelské utkání s týmem Poděbrad. Měli jste ještě nějaký jiné?
Ne, bohužel. Zápas s Poděbrady byl náš první a zároveň poslední přátelák.

A jak jste se cítili na ledě?
Zápas jako takový nebyl z mého pohledu nejhorší. Proto i po zápase byla relativní spokojenost. Zřejmě právě s přihlédnutím na to, že to byl náš první zápas. Spoustu věcí musíme však zlepšit a změnit. Zápas jsme nakonec vyhráli 4:3 a branky za náš tým dali Lukáš Beňovský, Karel Jelínek, Martin Turyna a Lukáš Nekvasil.

Derby s Poděbrady vás budou provázet celou sezonu. Jak velká je rivalita mezi vámi a nimi? Jak ve vašem týmu, tak v Poděbradech je spoustu exkolínských hráčů…
Tak určitá rivalita tu samozřejmě je, jen nedokážu odhadnout, do jak velké míry. Spousta lidí od nás zná právě kluky, co hrají za Poděbrady, a tak jsou někdy slovní provokace na místě. Navzájem se popichujeme a snažíme se před zápasem hecovat jeden druhého, ale vše se podle mě nese v přátelském duchu. I když rozhodně pro nás mají tyto zápasy větší náboj a motivaci, i proto jsou někdy vyhrocenější. Musíme přeci vyhrát, ne? (smích)

Jaké cíle si kladete do nadcházející sezony?
V letošní sezóně se určitě chceme dostat do play-off. To je náš primární cíl. Rádi bychom tam šli z minimálně šestého místa a něco v play-off ještě uhráli. Kromě toho chceme hrát hokej, ze kterého bychom sami měli dobrý pocit a i lidi, co se na nás přijdou podívat, aby si po zápase nemuseli říkat: „Sakra, to zase byla ztráta času.“ O postupu zatím ještě nepřemýšlíme (smích).