Žabonosy – Mladá Boleslav B 3:2 sn

A i když to bylo až po nájezdech, tak si to zelení užili. Body letos nesbírají totiž nijak hladce, a tak zmíněné dva za výhru po nájezdech jsou pro ně skutečně svaté.

Zápas začali domácí aktivně a ještě v první třetině šli zásluhou Krále do vedení. „Naše hra nebyla špatná, ale zase jsme se neubránili zbytečnému vylučování, které nás stálo zbytečně moc sil,“ bylo trochu líto útočníkovi Jiřímu Honzovi mladšímu.

Jeho tým totiž dlouho držel vedení 2:1 a plný bodový zisk byl nadosah. Ale chyba nakonec bylo to, co Žabonosy o výhru v základní hrací době připravilo. Rozhodovaly tedy až nájezdy.

„V nichž se nemýlil Král a perfektně provedeným nájezdem zajistil našemu týmu dva body. Musím přiznat, že tři body by byly rozhodně lepší, ale po sérii nepodařených zápasů jsou jakékoliv body dobré,“ byl si po utkání vědom mladý křídelník první lajny.

Branky: Král, Turyna, rozhodující nájezd Král. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1.
Žabonosy: Svoboda – Pomichálek, Hnida, Novák, From, Skalník, Paroubek - Honz ml., Beňovský, J. Kunášek – Turyna, Král, Kozdera – Holoubek, Svoboda, Hutla – Kapička, Pecka, Š. Kunášek.