Žabonosy – Králův Dvůr 3:2

Už to vypadalo nadějně. Žabonosy zvýšily v poslední dvacetiminutovce vedení na 2:0 a utkání měly už jakž takž pod svou kontrolou. Jenže jedno oslabení vše změnilo.

Hosté svou přesilovku proměnili a začali na domácí mančaft pěkně dupat. „Najednou jsme propadali a ve třetině byl chaos. Jejich tlak vzrostl a nakonec z nepřehledné situace se nějak zázračně dostal kotouč na střed kruhů, kde byl jejich volný hráč a ten zakončil pod víko,“ popsal situace, ve které Žabonosy přišly o vedení, jejich gólman Petr Muzika.

To bylo tři minuty před koncem. A nadějně rozjeté utkání najednou vypadalo pěkně bledě. Jenže Žabáci jsou rváči, a tak makali až do konce. A protože to nevzdali, přišla odměna. Pár vteřin před koncem základní hrací doby tečoval Michal Král Hnidův puk od modré. A byl to gól. A výhra 3:2.

„Konečně nám přálo štěstíčko. Já v euforii vylítl z brány a skočil ke klukům na střídačku. Oni mě tam chytali (smích). Pro takové chvíle hraju hokej,“ radoval se po utkání čtyřiadvacetiletý brankář Muzika.

Branky: Král 2, Kozdera. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2.
Žabonosy: Muzika – Hnida, Hurt, Novák, Pomichálek, J. Kunášek, Paroubek – Š. Kunášek, Pecka, Beňovský – Honz ml., Král, Kozdera – Kapička, J. Svoboda, Nekvasil – Lakota.