Trutnov - Kolín 2:1

První třetina přinesla opatrný hokej, v němž rekordní návštěva v Trutnově v letošní sezoně na šance čekala. Oba týmy si na začátku vyzkoušely výhodu přesilové hry, ale soupeřova brankáře příliš neohrozily. V polovině třetiny však už diváci gól viděli. To domácí na chvíli uzamkli Kolín ve vlastní třetině a kombinaci celého útoku dokončil střelou pod horní tyčku Březina. Ve druhé polovině úvodní části hry domácí kontrolovali vývoj utkání a Kolín se dostal pouze k ohrožení z dálky. Se všemi pokusy a nahozeními si domácí brankář poradil. Na druhé straně zahrozil Trutnov několika brejky. Ve dvou velkých šancích gólman Brázdil ale nemusel zasahovat. Obě střely mířily vedle.

Především díky Kozlům nabídla druhá část mnohem otevřenější partii a oba brankáři byli v plné permanenci. Jak domácí Biegl, tak hostující Brázdil museli řešit řadu nepříjemných situací. Oba celky si vytvořily po třech stoprocentních příležitostech. Gólově však udeřilo pouze před hostující brankou. To když se prudkou ranou podobně jako v první části prosadil znovu po asistenci Šimoníčka Březina. Vůbec největší příležitost měli hosté v poslední minutě. Stav však zůstal díky Bieglovi nezměněn.

V poslední části hry udělali Kolínští vše pro zvrácení utkání. V čase 48:55 konečně odčaroval kouzla gólmana Biegla Kubát, jenž dorážkou do odkryté klece poprvé v sérii zkušeného matadora překonal – 2:1. Následně mohlo být srovnáno, Skokan ale trefil pouze horní tyčku a to bylo na delší minuty od hostů vše. Ve dvou přesilových hrách se Kozlové neprosadili a na řadu přišla hra vabank v podobě power play. V ní pálil nebezpečně Pácal, domácí ale bránili všemi možnými způsoby a puk za záda Biegla prostě projít nenechali. Série se tak stěhuje opět do Kolína. „Šance jsme měli, ale bohužel jsme nedali góly. To je naše slabina,“ řekl vedoucí Kolína Rudolf Musílek.

Branky a nahrávky: 10. Březina (Šimoníček), 32. Březina (Šimoníček) – 49. Kubát (Skokan, Nedbal). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 810. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Kolín: Brázdil – Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Pýcha, Špringl, Minarčík – Skokan, Kubát, Malý – Mejzr, Pospíšil, Morkes – Herwig, Cerk, Ježek.